Pogledaj jedan post
Old 30.09.2017., 00:07   #92
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ha ha, za koga ti smatraš obrtnike? Obrtnici su privatnici i sami zarađuju plaću, gdje si našao da netko plaća nekom obrtniku 12 000 kuna mjesečno??
A kaj ti misliš koliko zarađuje obrtnik majsotr koji ti dobar dan naplaćuje 200-300 kn, a posao od par dana naplati par tisuća kuna? Misliš da radi za minimalac?

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Sereš po pročelnicima, ali i to su stresni i zahtijevni poslovi koji također zahtijevaju određenu naknadu.
Je, pročelnici u gradskim upravama imaju strašno stresan posao.
Otprilike kao ekipa u Hrvatskim vodama ili HACu.
Ubiše se od posla! U-B-I-Š-E!!
Vjerojatno si i ti uhljeb, pa razumljivo je da braniš svoje.

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Meni je smiješno kada se ljudi žale na zahtijevnost posla, pa u klinac bio parketar ili doktor sam si to izabrao nitko te nije tjerao
Svaka čast svakom zanimanju, no ne misliš li da bi doktor trebao zarađivati više od parketara?

Da li možeš razumjeti koliko se doktor školuje?
Da li možeš pojmiti koliko je to žrtvovanja, dok odguliš 6 godina samo odvratno teškog faksa, pa specijalizacija, pa subspecijlizacija, konstantno usavršavanje u struci, smjenski rad, na dnevnoj bazi donosiš odluke o kojima ovisi tuđe zdravlje, nerijetko i život! Da li možeš pojmiti koliko jednom dobrom doktoru ispašta privatni život, često i osobno zdravlje?


Ljudi koji ti dolaze su bolesni, dakle po defaultu nisu u svom najboljem izdanju, a ti ih trebaš ohrabriti, pobrinuti se za njih i izliječiti ih.
Onda te još jebe HZZO koji ti ne da otvorene ruke da liječiš te ljude kako misliš da treba, nego moraš štedit.

Dobar, kvalitetan doktor kome je stalo do pacijenata i posla je po mom mišljenju najplemenitije i najčasnije zanimanje koje ljudsko biće uopće može raditi.

Nažalost, većina kvalitetnih će otići van u sređenu zemlju. Jer dobivaju ponude i jer im je zlo od uvjeta u kojima ovdje rade.
A nas će doći liječiti doktor koja je klasa ispod, dakle kojeg Njemačka ili Švedska neće, jer neće nijedan doktor iz Afrike doći u Hrvatsku ako može sjeverozapadnije.


Pazi ovo
Quote:
Loiislane kaže: Pogledaj post
Zao mi je sto imamo različite apetite i očekivanja i sto je prosječnom hrvatu dovoljno na poslu da je na neodređeno.
Ja sam primjerice liječnik na onkologiji, školovao se ukupno 18 godina od svojih 28, trenutno na doktoratu, znači još tri.
I u moijh 7000 ide hrpetina nepoštivanja radog vremena, ostajanja popodne, dolazaka vikendom... da ne govorim o psihološkom aspektu posla... koliko puta ste probdijeli noću u strahu za nečiji život?
Žao mi je ali želim sa svojom krvavo zarađenom plaćom osigurati stambeno pitanje, zbrinuti obitelj i otići na putavanje kada hoću.
To su moja očekivanja, i vrlo je neizgledno da cu ih moći ispunjavati ovdje i odoh van.
Dok se stvari sustavno ne krenu mijenjati neće nam biti bolje. Ni u zdravstvu niti igdje... pogotovo sa stavom samo da sam na neodređeno.
Radniku treba puno više da bude zadovoljan.
Čovjek radi na specijalizaciji onkologije. Uči kako da pomogne ljudima koji imaju rak. I da bude zadovoljan sa 7000 kn?
Pa daj me nemoj. Toliko ima prodavačica u DMu.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom