Pogledaj jedan post
Old 20.10.2017., 19:41   #2123
Quote:
Lexius kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno, sada ti je najvažnija stvar nakon što mu isplatiš kupoprodajni cijenu da ti odmah kod javnog bilježnika ispusti tabularna ispravu da se možete upisati kao vlasnici.Ako to učiniš mislim u roku od 30 dana uknjižbu plaćaš 250 ,kuna a izvan ovoga roka 1250 kuna.Život piše romane, dok se ne uknjižiti nikada ne znate hoće li se na nekretnini upisati kakva ovrha ili se čak netko drugi upiše i pojavi kao vlasnik temeljem nekog pravnog posla.Tome treba pridodati da čovjek umre, nestane ili mu se nešto dogodi i tada ste u ogromnim pravnim i materijalnim problemima. Ovo su sve stvarne životne situacije koje su se dogodile, pa se vi samo čudite.Prodavatelj vam je pametan i pošten čovjek, koji brine o vašoj dobrobiti kad vi sami to ne činite.
Oprosti, ali ja sam svjesna sto znaci upis u gruntovnicu i
ne moras mi pametovati. U gruntovnici sam poslovno barem dvaput tjedno i posao mi je usko vezan uz gruntovnicu. Nije uopce upitno da cemo se mi uknjiziti odmah, mene je samo zacudilo sto on tako na tome inzistira da MORA biti u ponedjeljak, a ne u utorak. Inace,
od pocetka smo imali problema, nije bilo vlasnistvo rijeswno, iako je naslijedio stan prije 2 godine, to nije prepisao na sebe. Nakon toga, kad je trebalo pismo namjere i analiticka kartica da se vidi koliko je otkupa stana ostalo, radio je probleme i nije htio to nabaviti dok mu ne damo dodatne novce. Racune za stan isto nije placao te dvije godine itd. Tako da je sasvim razumno da smo oprezni i ovo me samo zacudilo i pitala sam misljenje nekoga dobronamjernog,a ne tebe koji cijelo vrijeme samo pametujws i prema svima se odnosis svisoka!
martic90 is offline