Tema: Ukrajina
Pogledaj jedan post
Old 06.07.2010., 14:56   #466
II. dio

uglavnom jedini problem koji sam imao je bio porblem saznati cijenu i kupiti kartu za vlak do budimpešte
uglavnom nakon nekih sat vremena obilaženja kasa i informacija sam odustao i kupujem kartu za ELEKTRIČNI VLAK do Chopa, cijena 20 grivnji
u vlaku taman do mene su bili studenti geografskog fakulteta iz Odesse, na putovanju za Karpate tako da me nitko nije ni pitao za kartu, nešto se pospikao, nasmijao na cigiće koji idu po vlaku i sviraju
da sam bio pametan ostao bih s njima, jer dolaskom u Chop uzimam kartu u zadnji čas za Zahony, cijen 22 grivnja, znači isto koliko sam platio za 200km, prolazim poprilično brzo kontrolu ukrajinaca i prelazim granicu,te saznam da idući vlak za budimpeštu kreće tek u 6 ujutro,a ja stigao u 22h
ništa spavao jedno pol sata na klupi, nakon toga došao neki vid zaštitara i na odveo me ( nema drugog izraza jer sporazumjevali se nismo ni malo ) do vagona i pokazao da mogu tu unutra spavati, zbog toga mu
ujutro uzeo kartu do Budimpešte,ovaj put nešto brži IC za 5480 forintu i došao do budimpešte,te na vlak za zagreb

Uglavnom jedan od večih problema koje će te tamo imati je što jako malo ljudi govori engleski,tako da komunikacija je više rukonogna nego jezična
srećom možete se razumjeti i ako pričamo mješavino našeg i njihovog
također za nas mlađe koji neznamo čirilicu to može predstavljati problem


Ljudi su dragi i hoće pomoći, super je što kod njih još nije sve onako turistički, cijene svega
i da žene su im stvarno zgodne i uvijek sređene

preporučujem hostel Kosmonaut, tamo, i poruka onom hrvatu koji je bio tamo i koji je tražio Geigerov brojač da kupi, da o tome piše i u inmypocket časopisu pod recenziom hostela.pa eto ako je forumaš,nadam se da ga je našao

ako se sjetim još čega piše, definitivno preporuka posjetiti,ja se nadam povratku ubrzo,dok nam netreba viza,ali onda da napravim nekakvu turu po ukrajni
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom