Pogledaj jedan post
Old 23.08.2009., 10:25   #6
Quote:
johnnyazra kaže: Pogledaj post
Zanima me zbog kosnje trave trimerom jel se paneli-zica ostecuje i jel je zbog tog prednost staviti ispod betonski zidic?
I ima li ih jos negdje osim u Gramatu?
Hvala

Prilikom kupnje u 4 mj.prošle godine obišao sam Gramat, Bauhaus, Pevec, Baumax.... i tada su mi bile najpovoljnije u cijeni u Pevecu. poželjno je imati zidić pa makar i minimalni jer će se trimerom sigurno skinuti zaštitna plastika sa njih.Znam iz iskustva jer sam se nedavno malo zanio trimerom, premda imam i zidić.

Ja sam stavljao panele oko cijele kuće, a dimenzije su bile 240x100cm. Prethodno sam izbetonirao zidić visine 40cm. Budući su mi oni njihovi stupići bili preskupi, negdje oko 140kn komad, a jedan panel me koštao 250kn komad (Pevec), kupio sam četvrtaste cijevi duljine 6m (3x5cm kocka), izrezao ih i fiksirao prilikom betonaže. Kasnije samo postavio panele sa držačima koje sam improvizirao kupnjom malih držača U profila sa dva vijka kroz cijev.Obojao ih bojom kao što su panele (zelena), a u Bauhausu imaju odličnu boju koja ima primjesu plastike i sjaj kao panel ograda.
Moraš samo dobro paziti kad stavljaš cijevi u beton da razmak između svake cijevi bude u milimetar jer ćeš onda imati problema kod postavljanja panela budući su oni strogo određene dužine 240cm ili 250 cm (ovisno od proizvođača). Znači provjeri razmak između svake cijevi 5 puta ako treba i bez vaservage ni u ludilu.
P.S. Nikad nisam ništa slično radio, a ovo sam radio sam. Malo mašte, malo truda i imat ćeš ogradu dugo.Nisam često na gradnji pa ako još kako mogu pomoći pitaj na PM ili me upozori da si ovdje ostavio poruku.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 23.08.2009. at 10:32.
casio is offline  
Odgovori s citatom