Pogledaj jedan post
Old 12.12.2016., 12:12   #36
ajme, toliku kolicinu gluposti nisam odavno procitala:klap:

ne da mi se uopce upustati u daljnju raspravu. zivite u tim svojim promasenim uvjerenjima i dizite revolucije.
ili se napokon izborite za skolovanje kod kuce.
pa cemo imati fenomenalnu selekciju i djece i roditelja koji zaista zele netso nauciti, a ne samo drkati po gadgetima cijele dane bez ijedne medjusobno progovorene rijeci.

John Doe - ne, ne trebaju roditelji citati djeci, ma ne trebaju niti razgovarati s njima. mnogi danasnji roditelji ih jednostavno ne bi trebali ni imati.

nosorog, preokrenula si u svoju korist mnoge moje napisane rijeci, ali mi se zaista ne da secirati i osvrtati se na tvoje nebuloze (a i nemam vremena, imam hrpu nastavnih projekata za pripremiti). uz duzno postovanje, nemas uvid u nastavu kakav nadobudno mislis da imas, jer da imas, ne bi sve svodila na osobno iskustvo prvog razreda osnovne skole u koje ti ide dijete.

super da si pitala zasto papirnato ne razradjujemo planove za nadarene. znas ti dobro zasto. psihologe i pedagoge takva djeca ne zanimaju jer s njima nema problema. zato bez papirologije, bogu hvala, takvoj djeci donosim Extra zadatke i pripremam ih izvan nastave za natjecanja. bez puste dokumentacije i, naravno, bez ekstra placenih sati.

proab po obicaju izvlaci crno - bijele zakljucke iz kojih se jasno vidi da ne cita s razumijevanjem.

dakle, situacija je svakako siva: umjesto opcija a i b, imamo opciju c: one stvari koje u nasem skolskom sustavu ne valjaju produkt su iskljucivo pritiska roditelja, pardon javnosti, zbog kojih manjkavo ili nikakvo znanje nije uputno "nagraditi" jedinicom nego se djeci mooora izlaziti u susret da ne budu crne ovce, etiketirani, smanjiti ocekivanja, to su nove generacije blablabla truc truc kenj kenj....
ono sto je danas petica, nekad je bila jedva trojka.
To je ono sto treba hitno promijeniti.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom