Pogledaj jedan post
Old 05.04.2006., 16:02   #1
Rak dojke v.s aluminij u dezodoransu

Pozdrav!

Dakle ovako, jednom sam na ovom forumu, baš na ženskom kutku čitala o tome kako aluminij u dezićima i roll-on(ovima) potencijalno uzrokuje rak dojke i limfnih čvorova.
Prije neki dan desilo mi se da osjetim čudno "cijepanje" u grudima i u predjelu pazuha, možda to nema veze jedno s drugim, ali nekako mi je zazvonilo da je možda moj dezić kriv za to..i odlučila sam od silne panike da ga par dana probam ne koristiti..iiiiiiii neugodan osjećaj "cijepanja" je prestao..znam da to ne mora uoće biti povezano, ali.... u međuvremenu sam obišla sve parfumerije i drogerije, pročitala sastojke na dezićima i svi, k vragu svi imaju aluminij (što se roll on-ova tiče), a od onih u spreju Malizia je Aluminij free..samo ona...pošto sam navikla na roll on, i skužila da mi nema spasa jer čak i onaj deo-kristal sadrži aluminij, spas sam pronašla u dezodorantskoj kremi Lidera, koja je bez aluminija, što se nanosi ispod pazuha, ali samo dva puta tjedno(najviše dozvoljeno) jer kao djeluje par dana..hm...uglavnom, strašno mi je opao osjećaj samopouzdanja od kad ne nanosim roll-on, ne želim biti tvor (iako nemam nekih velikih problema sa neugodnim tjelesnim mirisom, međutim, i ja se ponekad oznojim)..ne želim riskirati ni rak dojke, pošto je bilo slučajeva u obitelji, a osim Malizzie u spreju, nisam uspjela naći nešto Al free...zato molim sve koji znaju nešto više o temi, o proizvodima i bilo što , što bi mi moglo koristiti, da pišu..hvala puno!i svima i
pričalica is offline