Pogledaj jedan post
Old 23.07.2014., 12:28   #844
Quote:
Toddler kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć.... postavila sam pitanje i u slovensku i hrvatsku poreznu upravu ali odgovora nema, a rokovi se približavaju. Bavimo se građevinom i sada ćemo po prvi put raditi u DČ kao podizvođač za jednu RH tvrtku koja u SLO ima izvađen DDV broj. Da li se i mi moramo prijaviti u SLO i zatražiti DDV i ID broj? Mi ćemo uslugu fakturirati tvrtci u RH - kako taj račun treba izgledati, s kojim napomenama, koji kupčev PDV broj staviti (SLO ili RH)? Primjenjuju li u SLO čl.194 Direktive (da se porezna obveza prenosi na kupca - i može li se to primjeniti na usluge na nekretninama)? Molim za bilo kakvu informaciju, jer sam već poluluda od surfanja i čitanja - a ništa opet ne znam.
Ak ne znaš gdje ćeš, dođi na forum

Jasno je da je usluga predmet oporezivanja slovenskim DDV, što propisuje čl. 45. Direktive 2006/112/EZ, koja se primjenjuje u svim članicama (čl. 19. Zakona o PDV-u). Mjesto obavljanja usluge je gdje se nekretnina nalazi.

Što se tiče usluga u svezi s nekretninama, u Sloveniji se ne trebate registrirati za potrebe DDV-a što propisuje njihov Zakon o DDV-u čl. 79. st. 1. točka a).

Kako primatelj usluge ima slovenski ID broj, a isporučitelj nije osnovan u Sloveniji porezna obveza prelazi na primatelja.
(molim da ovo još provjerite, jer da se radi o poreznom obvezniku koji je osnovan u SLO sigurno ide prijenos, sad nzn da li ima ograničenja ako se samo registrira, ali mislin da ne, npr. u Njemačkoj ili Francuskoj dovoljno je da imate njihov ID broj)

Račun će te izdati u skladu sa hrv. Zakonom o PDV-u, čl. 78.st.10. i navesti klauzulu "oslobođeno PDV-a po čl. 19. Zakona"

Primatelj usluge će napraviti obračun DDV-a u Sloveniji i podnijeti sve potrebne obrasce.
Trampuca is offline  
Odgovori s citatom