Pogledaj jedan post
Old 08.02.2003., 18:05   #17
Quote:
Smatram da je znanje s faksa nezamjenljivo. Ono što možeš naučiti na faksu, ne možeš nigdje drugdje. Iskustvo naravno igra svoju ulogu. Bilo čim da se baviš, vremenom stičeš rutinu i stvari koje u početku uzimaju vremena kasnije budu "piece of cake". Iskustvo će samo po sebi doći. Obrnuto, međutim neće. Znanje s fakulteta neće doći niotkud nego s fakulteta.
Dušo, ti si si vidim dobro zabrijao. Akademici veze sa korporacijskim okruženjem nemaju -- oni su u nekom svom svijetu, igraju se dječica. Kak je ono jednom napisala Tanja Torbarina - "a deca k'o deca - okrenula na radijo Šabac"

Kada sam studirao, najsmješniji su mi bili satovi advanced C-a. Profa jest da je znala C i sve fore i trikove u njemu, ali o profesionalnom razvijanju softwarea i pisanju sigurnog i čistog koda nije imala blage veze.
Kužiš, na faks se ide zbog nekih drugih stvari, tipa naučiti kako doći do informacije koja ti treba. Meni je osobno bilo smiješno kad sam znao više od profesora. Ako ti je pak faks glavni oslonac za karijeru u kompjuterskoj industriji, bit će ti mahom "zabavno" kad nalete ozbiljni projekti.

Pa daj molim te, jesu počeli na FER-u naučavati sys admin u Solarisu, ili HP-UX-u, ili CISCO IOS network admin, ili nedaj bože nekaj takvog KORISNOG? Ili možda programiranje sa Qt ili GTK+ toolkitom? Možeš misliti

Reci, radiš ti negdje, puno radno vrijeme, kao profesionalni programer / network admin / sys admin / što bilo...?

Bogme, ako ti je fakultetsko znanje temelj karijere (ovo vrijedi samo za kompjuteraše), osim ako nisi s Carnegie Mellona ili MIT-a, to mora da su neki "teži" projekti.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom