Pogledaj jedan post
Old 12.10.2009., 20:03   #3
Fotografija koju si postavila je fantastična!!!

I mene oduševljavaju crvene i zlatne jesenje krošnje, pa mi nije bilo teško uzeti u ruke knjigu J. Brookesa 'Dizajn vrta', jer u njoj, između ostaloga, daje pregledno savjete i o izboru biljaka po bojama i oblicima za vrt. Vidim da se waterlily dobro kuži u 'crveno' drveće . Ja sam sve morala prepisivati.



Javor (Acer palmatum var. coreanum) - Japanski javori nude čudesne jesenje boje. Sitno lišće ove sorte poprima jarkocrvenu boju i zadržava je vrlo dugo.




Cercidifilum (cercidiphyllum japonicum) - Razgranato stablo pogodno za uzgoj na travnjacima, također se može uporabiti kao stožer među većim rubnim grmljem. Ujesen se lišće oboji žuto i crveno.




Enkianthus (Enkianthus campanulatus) - Lijep japanski grm koji će vas obdariti mnoštvom zvonastih ljetnih cvjetova te jesenskim lišćem u prekrasnom izboru boja od žute do crbene.




Nisa (Nyssa sylvatica) - Nise imaju širok, čunjasti profil, a donje im se grane elegantno spauštaju do tla. Njihova narančastocrvena jesenska odora dobro se slaže s biljkama žutog lišća.




Merala (Amelanchier lamarckii) - Čudesni grm ili malo tablo s mnogo lijepih bijelih cvjetova u proljeće te svijetlozelenim listovima koji se u jesen oboje jarkocrveno i narančasto.




Liquidambar styraciflua

__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom