Pogledaj jedan post
Old 23.05.2009., 19:49   #7
Krećem dalje nakon 11 sati pauze, dolazim na plac, odmah otkačim šlepu, na pumpu, pa kroz praonicu......standard .....dolazi mi zaštitar u ophodnji....Rudi si čul ? kaj sam čul ?
Znaš onoga kaj vozi onog srebrnog Megaspace? Znam ....Ulli .....inaće je instruktor vožnje i kod nas uzima nove na obuku prije prvog samostalnog puta....tek je 2 godine kod nas, imal sam s njim «zajebancije» kad smo s njim kao «vođom» prvi puta išli sa 3 kamiona za Soto.....niš posebno ali smo zbog njeg skoro sje.... cijeli termin....nema veze, nakon toga smo se stalno zafrkavali na račun toga.....kad je za pinije kod Bayonne rekel da su palme!!!!!!

Srijeda 21.Studeni 2007.
Veli nema ga više! Kak nema ga više? Kaj je imal sudar ? Znam da je stalno vozil samo na potvrde, imal je problema s dugovima pa je rintal ko konj.....nešto me stegne u srcu nije valjda zaspal pa u jagode? .......daj reci drmam zaštitara......umro je u Italiji veli on .....hvata me bijes, pizdim na dispoziciju, znali su da ima problema s srcem ( poslali ga bili na kontrolu kod našeg firminog lječnika) i da je trebalo ga uvjek poslat s još jednim vozaćem na put!!!!!!!!
Jadan moj Ulli, zaspal je u kabini na parkingu i nije se više probudil......potišten idem u naše «socijalne prostorije» soba gdje mi vozači imamo svoje ormare, kuhinju, perilicu i sušilicu, iza su tuševi i umivaonici......prolazim pred oglasne ploče ....istina je ....visi objava od direktora ......da je Ulli dok je radio tjedni odmor zaspao za uvijek .....samo 53 godine su mu bile.....dok čitam, dolazi Heiko, on vozi samo Njemačku, potišten ko i ja .......idemo sjest i popit kavu.....rezimiramo .....hebi ga sad je 2 godine od kad je Roland ( onaj kaj je čekal novog MAN-a umro isto od infarkta ), zatim se sjećamo kolege koji je pal pod svoj kamion i ostal pregažen i umro ( nije potegel ručnu kad je prikapčal šlepu pa je kompozicija krenula on se poskliznul dok je probal uskočiti i zaustaviti ) .....pa jedan mladi dečko koji je sam sebi presudil.....(problemi sa ženom ) pa sadašnji ranžirer koji je prvo ranžiral, pa u internacionalni promet dok ga nije strefil moždani udar u Francuskoj, sreća pa je baš usred razgovora s dispozicijom, tak da je OTTI, koji je otišel iz firme poslije, koji govori francuski i španjolski, nisu znali gdje je ( još nismo imali praćenje) ...pa je Otti pital gdje je tovaril i kuda je trebal ići.....u glavi je stari lisac izračunal gdje može biti .....nazval žandarmeriju i rekel da pogledaju to parkiralište i našli su ga .....helikopterom je prebaćen bil u bolnicu....i sad mu je desna strana malo oduzeta ali dela i ranžira....a dugo je trajal oporavak......
Dečki dragi, ako nas ne pokosi koji premoreni luđak, poledica i kaj ti ja znam, onda plaćamo danak neurednom životu, stresu, terminima.....ode nam zdravlje u ... 3 ....znate kaj sam štel povedat ......cigareta , kava, red bull, od nesanice odu živci, od ispušnih plinova pluća, heben nam je posel.....

Ali Heiko je i član ROS-a ( šala mala ) Rudijeva Obavještajna Služba!!!!!!!!
Spikamo o «potvrdama»....kaže Tremel ide.....mooooooooolllimmmmmmm?
Jel ide ili mora ići? Neznam kaže ali ide......mislim ipak da mora ići.....veli rekel mu je Karl Heinz.....veli on sad pajki na Westafeln pumpi na B1 na ulazu u Dortmund ide oko 2 za negdje kod Pariza...Pro Bind....tamo ja uzimam vinjetu za Belgiju.....popili kavu i pozdravljamo se ....tražim svoju šlepu.....zakačim i po gasu.....
Vidm Karl Heinz njonja ...neću ga buditi.....uzimam vinjetu i pićim dalje.....kod Monsa na drugoj strani vidim kolona, Light Show .....autotransporter je zgubil par novih auti .....krkljanac jer su neki uspjeli pogoditi ove ispale.....ajmo dalje....dolazim do Aire de Vemars ...kojih 20 km prije Pariza, .....točno 9 sati upravljanja.....sad je 11.....ajmo pifce pa peglat krevet....ne javljam se .na telefon nikome....stišam ga jer ga ne mogu ugasiti ( pozicija i sve te mice tehničke stalo neki k.......c šalju preko data izlaza) .....nemrem odmah začoriti pa učim francuski .....dok pifce ne proradi.....spavam ko beba ....ali spavanje po danu nije isto ko po noći......nekaj nebu dobro.....sanjam svoju bivšu suprugu i kčer.....davno sam s njom raskrstio.....san je tako stvaran da kad sam se probudil ( negdje oko 17h) nisam znal gdje sam.....uplašil sam se ....sanjal sam da je sve ko da se nismo rastali......zajedničke prijatelje....sve ....kao sve bu kao prije i da bi kao trebali ponovo biti skupa....bem joj sve po spisku ni u snu mi neda mira.....još danas sam ljut na nju a prošlo je 13 godina od rastave......zajebancije oko viđanja kčeri ....a bila je jedina žena u srcu mom ( kako kaže Mate Mišo Kovač ....ostala si uvijek ista) koja je uspjela vuka samotnjaka uvest preko noći u bračne vode....bili smo idealni par.....da nije bilo njenih još i danas bi bili ......nisu mogli podnjet da imaju zeta vozača......a ona dr.! Bit će da je čula od svoje obavještajne da sam bio u ZG a nisam se javio ( već 5 godina) , pa me sad telepatijom podsjeća.....prasica......ja sam se ponovo oženio i zadovljan sam i ne pada mi na pamet da bilo što mijenjam u tom pogledu.
Palim Tom Tom, da vidim «kulike» još ima do Soto ( mada znam napamet) ....1240 km još.....nisam ga ni upalil kak spada kad stiže text: Rudi, nazovi me kad se probudiš, da mi kažeš kad budeš stigel u Soto....pozdrav Buzdovan! ....ma hebi se Buzdovane.....ja se budim točno prije polaska a to je 22h , tad ti već griješ ručicu na ženinom mufu doma.Osim toga mislim da pokušava malo «pritiskat» da ne delam 11 sati odmora, jer kao već ima povratnu turu, a kaj ak ja tam stignem i nemam više cajta za voziti? 18 je sati kad dovršavam ove redove ....idem još «prijatelju» ruku dat i opet malo peglat krevet!

Četvrtak 22.11.2007
Sve uredno prolazim Pariz bez pol frke, rondam do Thievars na A11 pa onda po Route Nationale 10 grabim prema Chateau Renault, tu opet idem na A10 do Poitiersa kad opet idem na RN 10 do Bordeauxa....Meri leti....prolazim i Bordeaux.....prva štacija bi trebala biti Bordeaux – Cestas ali odlučujem da idem dalje....stižem do Aire de Muret....pišem poruku Buzdovanu.....sad imam do Soto točno još 600 km, i da znaš da kad dođem tam sam «finito»...da se ne iznenadiš....krećem nakon 9 sati odmora i tamo delam do ujutro 11 pauzu! Laku noć ( a tek je 7:15h ujutro). Idem hrkat.....budim se oko 14h.....vidim Buzdovan je shvatio da NESMIJE NAZVAT NA TELEFON! Na Tom Tom je poruka da ga nazovem prije nego krenem....ok budem ga nazval .....15:45....zovem Bizdovana....on bi da vozim samo 4-5 sati pa delam pauzu .....rekoh isti ti je k.....c jel delam tam pauzu u komadu ili sad vozim 4 ure pa 9 sati pauze.....ne , on inzistira da vozim samo 4 ure .....ok .....u 19 sati sam prešel u Španjolsku, idem po cigarete u Autogrill odmah iza granice, tu je šteka 22 € samo ....turćin Dževat je tu ...ide isto za Soto i ima još par uri za pauze delat....idemo na crnački znoj....i on vozi na «potvrdu»....popili smo znoj i idem dalje.....21 h....prošel prijevoj .....ne spava mi se i dobro ide jer nema prometa .....zovem Buzdovana na mobitel.....toljago, rekoh, ne pizdi i vozim skroz, ako sad delam pauzu pa mi ujutro kod Burgosa uleti stau ili neki klinac može se dogodit da dođem u Soto poslije pola 12, a onda papci tam znaju odbiti istovar! Njemu to nije poznato veli ....ali je MENI!!!!!
Ok vozi onda tak ....kaže imam već utovar u Alcala de Henares ( predgrađe Madrida) ....mislim si odmah ICP pa za Hella....tam se dugo čeka , ne, kaže već nekaj za Dachser....ok ....točno je 2 sata kad stižem u Soto i parkiram se ....džonja !!!!



Petak 23.11.2007.
Točno u 11h ulazim u krug na istovar .....ovi imaju pauzu ...marenda....dolazi neki Njemac od nas ....ne poznam ga ....spikamo ....i on ima potvrdu ....pitam ga zakaj to delaju ? Ak ti voziš i svi uzmete onda tjeraju i druge tak! Počinje kak su mu nema dugo provalili u kamion negdje oko Barbezieuxa....usred bijelog dana, dok je bil u restoranu, i onda još imal pizdarije s firmom.....rekoh stari evo ti broj od sindikalca ....nazovi i riješi ....nema te ko zaje..t....pa nisi sam provalil u svoj kamion ( razbili staklo i polomili sve unutra ) ....ja sam iskrcal i idem za Madrid....Buzdovan šalje adresu na Tom Tom ....Elektrolux Madrid.....perilice za Francusku negdje oko Lyona....u jebate .....znači za Zaragozu, Barcelonu ....pa na Marseilles.....uf, ne volim tu rutu po zimi ma nikak .....od La Jonquere ( Španjolska granica ) do Perpignana je uvijek bočni vjetar orkanske snage ......dolazim u Alcala de Henares .....ukrcaj i pičim dalje
Autocesta se konstantno skoro nevidjivo penje do visine od 1207 m nadmorske....kilometrima na 1100 m se voziš...( Madrid je na 600-800m nadmorske ) prvi prijevoj prema Zaragoza je najviši ....porta de Alcolea....ostala 2 su na 750 i 550 metara .....Madrid – Barcelona je 560 km , na 100 km pred Barcelonom stajem a prije u tijeku vožnje sam nazval sindikalca da mu velim da bum stal sutra kad napunim točno 56 sati za jedan tjedan ....on se slaže s time ....gledam koliko je još do La Jonquere.....240 km ....to paše taman .....za vikend tamo ....delam 12 sati pauze ...
Subota 24.11.2007.
Po tmurnom vremenu krećem dalje, u Barceloni na A7 toćim diesel, puun! Ideme dalje pravac Girona......Meri grabi ko mutava .....točno nakon 3 sata stižem u La Jonquereu....gradić na samoj granici ....sve je puno kamiona .....još ima mjesta ali sat dva kasnije teško bi našao ......pumpe sve od Shell do Repsol.....i oko njih 2-3 tisuće kamiona.....FAJRUNT!
Parkiram kod Shella jer mi se čini kao najsigurnije .....između 4 poljska kamiona ....dečki su ok .....vadim «Balantrans» za početak......oni već kuhaju ručak ....jedemo i cugamo .....vjetar šiba , brije .....oko 18h sam umoran i zrel za leđnu peraju.....idem spat....vjetar drma cijeli kamion ko igračku ....ipak zaspim ko beba......u 2 se budim žedan ko graba .....idem kupiti nekaj za popiti nema više cole ni za lijek u kamionu .......vidim na drugom parkingu 4 policijska auta .....light show.....idem spat opet ....

Nedjelja 25.11.2007.
Budim se oko 9h, vjetar je još jači neg jučer .....idem se tuširat .....na povratku vidim poljaci sjede u jednom od njihovih kamiona , zovu unutra ....tu se cuga već na veliko ....jednog su sinoć u supermarketu izdžeparili .....na sreću dokumenta ima ali nestala mu tank karta i 100 €....
Idem ja u spizzu .... 2 poljaka samnom .....ajde uzmem im flašu vodke....i pifce za sebe....kupio i meso za ručak .....u roku «pixla» su strusili vodku .....bluvaju po parkingu ....smijem se .....meso bum sutra delal ....vjetar je prejak za roštilj .....na brzaka sam složil grah i kobase.....pifce i njonji njonji njonji niiiii.....!!!!!!
Pod večer idem malo okolo .....preko puta je isto nekaj .....idem prek ....policija oko nekog tankera .....idem dalje ......stari Volvo FH12 .....Sjedinjene Države Bosne i Hercegovine!!!!!!!!!nema nikog u kabini .....vjetar me skoro otpuhal ...udara ko bura na refule....vraćam se kamionu ....kažu poljaci ono kaj je bila murja noćas ....neki se njihov zemljak nacugal ......došla hitna , odvezli ga u bolnicu ......platil je 170 € valjda za tretman.....i policija mu uzela putovnicu ......zabrana ulaska u Španjolsku ......kad su mu udarili pečat u putovnicu vratili su mu je ......cijeli dan se između kamiona muvaju « marokanci» , prodaju kaubojske šešire , trice i kaj sve ne......niko ne kupuje ....dolazi mi neki od njih i nudi JVC videokameru....daj bježi .... to se garant netko plače za tim !!!!!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom