Pogledaj jedan post
Old 10.08.2011., 23:03   #72
služnost puta i ugovor

Poštovani,
suvlasnik sam na čestici sa još dva suvlasnika, odvaja mi se nova čestica na kojoj sam ja jedini vlasnik koja nema direktni izlaz na javnu površinu, već koristim kao poslužnu česticu gore spomenutu na kojoj sam i ja suvlasnik za izlaz na javnu površinu...

Pitanje:
dali mogu na temelju što sam suvlasnik poslužne čestice (u naravi oranica i vrt) dobit pravo građevinske ili moram ipak pravit članak u Diobnom ugovoru o služnosti puta????
U diobnom nacrtu je katastarka skica sa ucrtanim putem, ali u ZK put (već oranica i vrt) nije formiran niti namjeravam da ga sad formiram.

MOLIM ZA PREPRAVAK ČLANKA O SLUŽNOSTI:
dali sam sa ovim sve obuhvatio ili treba prepravka??
Naravno zelim da svi koji žele pješice i automobilom, biciklom, motorom do moje čestice imaju pravo na to...
Posjedujem i dobni nacrt od katastra gdje je pod k.č.br.2222/6 k.o. Trnje uveden put u katastru.
Zajedno s menom su tri suvlasnika na zk.č.br. 7333/1 i cijepam se i formiram svoju novu zk.č.br. 7333/3 diobnim ugovorom.

DIOBNI UGOVOR

Članak 4.
Stranke sporazumno utvrđuju postojanje prava stvarne služnosti prolaza i provoza, te prava kolnika u korist zk.č.br. 7333/3 k.o. Grad Zagreb na teret i preko zk.č.br. 7333/1 upisane u zk.ul.br. 5454 k.o. Grad Zagreb u onom dijelu u kojem ona odgovara kč.br. 2222/6 k.o. Trnje i to po cijeloj dužini puta počevši od povlasne nekretnine zk.č.br. 7333/3 k.o. Grad Zagreb pa sve do kraja poslužne nekretnine k.č.br. 2222/6 k.o. Trnje gdje se ona spaja s javnim putem odnosno Katicinom ulicom zk.č.br. 7434 upisane u zk.ul.br. 30 k.o. Grad Zagreb.

Članak 5.
Svaka od stranaka dozvoljava da se u zemljišnim knjigama k.o. Grad Zagreb izvrši uknjižba geodetskog elaborata br. RN-1876/2011 te svaka stranka dozvoljava drugoj stranci da izvrši uknjižbu svog prava vlasništva i tereta na tim nekretninama u zemljišne knjige u skladu sa dogovorenom diobom i omjerima iz čl. 3. i čl. 4. ovog ugovora.
zeko3 is offline  
Odgovori s citatom