Pogledaj jedan post
Old 12.10.2007., 23:40   #15
Quote:
pasiva kaže: Pogledaj post
govorim o ekonomiji, da ljudi s visokom i visom imaju istu titulu
a koliko sam ja informirana nakon stomatologije je titula dr, a meni do te titule treba minimalno 8 godina (4+1+3)
Uf....

Sorry, ali ako si vec u sustavu visokog obrazovanja, meni je stvarno nevjerojatno da takvo sto ne znas. Pa zar ti doista mislis da je jedan dr. stomatologije ili medicine na istoj razini kao i doktor znanosti iz kemije, ekonomije ili prava???

Gledaj, jedan doktor medicine, veterine ili stomatologije na istoj je akademskoj/strucnoj razini kao i jedan diplomirani inzenjer kemije, fizike... ili profesor filozofije, knjizevnosti... ili pak diplomirani ekonomista i pravnik. To sto on nosi titulu doktora ne znaci da je doktor znanosti. Za doktora znanosti se itekako moras puno vise potruditi, namuciti i odricati. A vidis, jedan doktor medicine studira 6 godina, bas kao i jedan diplomirani inzenjer prometa, a imaju jednaku akademsku razinu/spremu.

Dakle, doktor medicine nije isto sto i doktor medicinskih znanosti!! Za postati doktorom znanosti, trebas jos minimalno 3 godina guljenja, ucenja i istrazivanja. Obicnom lijecniku pise 'dr', dok doktoru medicinskih znanosti stoji 'dr.sc.'. Po tome ih mozes prepoznati, iako ces vrlo vrlo rijetko naici na doktora medicinskih znanosti (najcesce su specijalisti ovi koji nastave skolovanje).
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom