Pogledaj jedan post
Old 12.04.2009., 18:10   #13
podsjetio me danas na misi nas HR svecenik za WA, father Cabraja (bosanac iz posavine - legenda covjek), da se Uskrs kaze Vazam ..

puno ljudi donese korpe s jajima i sunkom na blagoslov ... mi u slavoniji to nikada nismo radili ... meni to odvec orthodox tj istocno-obredno (i poljaci to isto imaju)

inace skuhala sam jucer dimljenu sunku, ofarbala jaja farbom za kolace i nalijepila uskrsnje naljepnice koje mi mama poslala iz HR

HINT: namazi gotova jaja korom od speka (slanine) za bolji sjaj

hren sam kupila ovdje Thomy i neki poljski - poljski bio bas onako kako je moja mama obicavala praviti: kremast

Keya, kako nisi nasla mladi luk


moj sin obozava tucanje s jajima - kad njegovo jaje tuce sve ostale ostajuci citavo (jer zna da ga drzi i upravi na siljati dio)




hej, a u crkvi danas lijepoga svijeta
dalmatinci i bosanci
(inace sin i ja idemo u OZ kat crkvu, a samo blagdanima u HR crkvu)

na oltaru pjevala i svirala lokalna klapa Galeb (osam muskardinja i 5 zenskih: ljudi moji, kakvi komadi! muskarcine svi ko stijene, a zenske ko sirene - sve plavuse, nogate u minicama, na stiklama, full makeup...)
(slijedece nedjelje na Bijelu tj Mladu Nedjelju ce isto biti u HR crkvi sv Ane u Freu u 10 sati)

lijepo je bilo vidjeti mladi svijet, pretezno bosanci (prepoznajes ih po usesima i po nosevima ... i po mindjusi u lijevom uhu, po pacjim repicima, po sicusnim vragolastim okicama; dalmatince prepoznajes po zlatnim debelim lancima oko vrata, prstenju, dugim nogama; a zenske, bez obzira odakle - sve ljepotice, prave manekenke!)

Zadnje uređivanje todaytonight : 12.04.2009. at 18:26.
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom