Tema: PBZ Investor
Pogledaj jedan post
Old 08.09.2007., 00:53   #7
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
ne svidja mi se bas da isti ljudi koji rade za fondove sjede u istoj sobi, a mozda ti isti i ukucavaju naloge.. ostalo se cini skroz ok..

pbz su stvarno korak ispred ostalih.. prvo prvi sa kreditom, a sad i s ovim (vjerojatno i povezano)..

svaka cast!
Da ne bude zabune, radim u PBZ-u i sudjelovao sam u projektu "PBZ Investor" pa u ocjenama mogu biti subjektivan (da ne kazete kako nisam rekao ), ali mislim da nisu u redu komentari tipa 'a mozda ti isti i ukucavaju naloge'. Naime, brokerski poslovi su u potpunosti odvojeni od fondovskih, nemaju niti jednu dodirnu tocku, od operativaca do najvisih rukovoditelja.

Nazalost, nalozi ce se jos neko vrijeme prekucavati, kako ste i naveli, ali postoji tzv. 'order log' koji jamci unos naloga u kronoloskom redoslijedu kako su pristizali od klijenata bez obzira na naci zadavanjl (telefon, internet, ...). Kad ZSE predje na novi sw (u listopadu), odmah nakon stabilizacije sustava, radit cemo na povezivanju istih i s funkcijom predaje naloga na ZSE. To znaci da ce nalozi koje zadajete moci ici na burzu bez ljudske intervenicje.

Ah, da, zamalo zaboravih. Svakako cemo nastojati omoguciti koristenje usluge prije pocetka trogvanja s T-HT. Malo je ZSE odabrala nezgodan timing za promjenu sw, ali dat ćemo sve od sebe :-)
Trenk_007 is offline  
Odgovori s citatom