Pogledaj jedan post
Old 05.05.2010., 11:43   #7
PBZ Čitač kartica - baterije

Moj čitač kartica je pokazivao da je otišla baterija. E unutra ih je 4 što je i nacrtano na poklopcu. U PBZ-u su rekli da ih lijepo promijenim sam. Malo sam zguglao baterijski centar i slično: takve baterije su kod njih oko 10-12 kuna jedna. Pa jesu ovi normalni da im ja plaćam uslugu a još moram plaćati baterije 50 kuna. A čini mi se da ti naplate i skidanje s usluge, nisam siguran. Bio bi im bacio aparat u glavu no...zaletio sam se do Chipoteke. U njih su takve 4 baterije prava sitnica, mislim da je jedna 3,53 kune. Odviješ poklopac, zamijeniš baterije i vijak na mjesto.
Za tehnički stručnije: vjerojatno nisu sve 4 baterije otišle u isto vrijeme. S multimetrom se može pregledati napon svake baterije i zamijeniti one gdje napon pada ispod 1.5 V. Ja sam u 5 mjeseci, od kad je počelo krepavati, zamijenio 3 od 4 baterije. Jasno da uvijek ima onih koji se ne žele zajefrkavati pa će zamijeniti odmah sve 4, ali ja ih volim iscijediti do kraja.
!!! I najvažnije: odložite baterije u za to predviđene spremnike za odvojeno skupljanje otpadnih baterija. Više se može naći u: PRAVILNIKU O GOSPODARENJU OTPADNIM BATERIJAMA I AKUMULATORIMA

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/128770.html
amoretto is offline  
Odgovori s citatom