Pogledaj jedan post
Old 06.10.2010., 12:11   #1067
Quote:
Meni je jsano da je netko zgrožen ponašanjem Crkve i pojednih svećenika, da je zgrožen što se radi pod krinkom vjere u Afganistanu ili Iraku...ali čemu napada na ljude koji iz svojih razloga i dalje žele živjeti svoju religiju i kojih je ogroman broj...i zašto je netko ugrožen ako se u ustanovi tipa škole proučava taj aspekt života.
Pokusat cu jos jednom, zadnji put.
Dakle, mani i vecini ovdje prisutnih , barem koliko sam ja shvatio NE BI SMETALO proucavanje tog aspekta zivota u skolama.
Ono sto smeta je PRAKTICIRANJE religije u sklopu skolske nastave.
Ne smeta mi nicija religija i ne smeta mi nitko radi njegove/njezine religije.
Kako jos da ti to objasnim ?


Quote:
Odgovor do kojeg ja mogu doći je jedan...onaj tko se svemu tome toliko protivi ne samo da ne želi to živjeti...što je sasvim normalno...nego ne želi uopće doći u dodir sa religijom i samim time šalje poruku da je to nešto strašno...ja to ne razmijem i loše mi je od toga....da se u školi oragnizira grupa koje će govoriti o ateizmu, agnosticizmu i nigovom pogledu na svijet i neka njihova djelovanja...kome bi to smetalo..meni zasigurno ne...možda bi bila i predavač
Pa tocno je, ne zelim doci u dodir s religijom. Svatko tko me prisiljava da dolazim u dodir s religijom krsi moja prava.
Ne zelim doci ni u dodir s javnim kucama pa to ne znaci da su javne kuce lose radi toga. Ako su lose lose su iz drugih razloga, a ne zato jer ja ne zelim doci u dodir s njima.
Sto se tice poducavanja o ateizmu ... nastava bi bila kratka, sastojala bi se od slijedece recenice: "Ateisti ne vjeruju da bog postoji." Znas, ateisti nemaju nekakve organizacije, ne skupljaju se po podrumima i ne prepricavaju svoja iskustva o spoznaji da bog ne postoji. Kako bi ti zamisljala nastavu u kojoj bi ateisti prakticirali svoje nevjerovanje u boga ?


Quote:
Neki dan je u Latinici rečene divna jednostavna rečenica....Razlike se ne treba tolerirati nego voljeti i iz njih učiti. Meni su jedni od najljepših i najuzbudljivijih razgovora u životu oni kada se nađu vjernici, ateisti i agnostici i raspredaju o tome kako vide život i svijet i kako su došli do svojih stavova i pogleda.
Apsolutno se slazem s ovim sto si sad napisala. Nema se sto dodati.

Quote:
dakle nemojmo govoriti o toleranciji i prihvaćanju kada nismo spremni prihvatiti svijet oko sebe kakav je i kad bi pojedine probleme rješavali kao Staljin..Nema ljudi, nema problema i puf par milijuna.
Tako i ovdje problem rasporeda vjeronauka ili bilo čega što se smatra nametanjem drugima riješiti, ali ne na način da to izbacimo kao nešto kužno van...ne poštujući ljude koji se izjašnjavaju da to žele.
Odmah staljin i par milijuna ubijenih. Kaj je netko htio ubiti par milijuna vjernika ???
Ne , samo bi htjeli da vjernici svoju vjeru praktiiciraju u svojim crkvama. Fakat bezobrazno.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is online now  
Odgovori s citatom