Tema: Irska
Pogledaj jedan post
Old 13.11.2017., 03:35   #5349
Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
Usporedjujes neusporedivo, sa minimalcem se nigdje u svijetu ne zivi dobro.
U Hrvatskoj si imao prosjecnu placu 6000kn sto bi bilo ekvivalent 2300E neto u Irskoj.
To kako si zivio u Dublinu na minimalcu usporedi sa zivotom u Zagrebu na placi od 2600kn
nije to neusporedivo, u dublinu i doktori imaju cimere, 90% naših ljudi radi za minimalac, bolji posao je jako tesko naći u irskoj, ko se uspije maknut sa minimalca to je mozda 200-300 EUR gore i amen, nema dalje, dalje je mahom rezervirano za irce (itekako se gleda ko si i šta si za neke bolje pozicije)

ljudi se zanose sa ciframa i pričama kako posla ima, a pravo pitanje bi trebalo biti "kakvog posla ima" - imas koliko hoces onog posla kojeg irci ne zele radit, a ne zele ga radit s debelim razlogom

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
mene zapanjuju cijene
veš 50€ ? da li postoje u irskoj self servec praonice ? ono tipa na kovanice
jer ja u kanadi trošim možda 15$ mjesečno na to, čisto jer nemam u stanu, pa odem u jednu veću otprilike 1-2 puta mjesečno i sve operem kad se nakupi
i koliko to pive koštaju kad ode na cugu vani 50€ ?
usluge su u irskoj brutalno skupe, jedna vrećica veša (ona za kunu u kauflandu, intersparu i sl.) košta od 8EUR na više i za tu cijenu neces dobiti omekšivač, nego neki najjeftiniji prašak (nerijetko mi je odjeca ostajala prljava), a u takvu vrećicu ti stane ručnik za tijelo i mozda 1-2 majice kratkih rukava, da ne govorim o čarapama, donjem rublju, pidžamama i sl. odjeći koju moras cesto prati

Quote:
Peterpunk kaže: Pogledaj post
Ima naravno pranja vesa na kovanice. Tu kod mene u susjedstvu ima na skoro svakoj benziskoj naprimjer. Nisam nikad koristio pa ne znam cijene.

Piva je 5E okvirno, mozes naletit na skuplje a i na jeftinije.
ne bih se slozio - nigdje nisam našao pivo jeftinije od 5 EUR, a i tu cijenu sam nasao u nekoj rupetini, preskupo je to.....ginis je jeftiniji kod nas nego u dublinu

Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Mislim da ne moram objasnjavati kartone. Izvolite komunicirati kao odrasli ljudi ili ide ban.
jel mozes bar editirat moj post? dao sam presjek mjesečnih troškova za dublin, to su bitne informacije, šeta je čitav post obrisat zbog jedne rečenice onom liku
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom