Tema: Mononukleoza
Pogledaj jedan post
Old 13.01.2003., 16:45   #15
jimmy;
istina je da moze proc kao najobicnija prehladica (eto, ti si sretnik ), ali najcesce se zakomplicira.

kod mene je isto bilo skroz atipicno, jako upaljeno grlo, ali temperatura svega 37,5, jetrene probe (AST i ALT) i GGT su mi bili izmedju 2 i 5 !!! - to je skroz nisko (trebalo bi bi biti jako poviseno), bilirubin 10, sedimentacija 2, leukocita 20 000 ?!?! - nikome nije bilo jasno o cemu se radi ...

imala sam uzasne mucnine, povracala, imala proljev, bila na gastroskopiji, izgubila 10 kg u mjesec dana, dobila petehijalna krvarenja (to su one male crvene tockice u nakupinama)po cijelom tijelu --> zavrsila na hematologiji

onda me poslali u zaraznu prvo na parazitologiju --> nista; onda na HBV, HBC, HIV --> nista, zadnje su mi radili CMV i to je bilo to...

zato kazem - skroz atipicno (mene je dodatno s**ebao Amoxill)

dok su nasli sto mi je ja sam vec bila OK

btw. malo povisen bilirubin moze biti i normalno stanje organizma; takodjer postoji jedan genetski poremecaj (nista opasno) zove se anemija srpastih stanica --> kod tih bolesnika bilirubin je uvijek povisen a istovremno i broj eritrocita (inace ljudima je OK). ako su ostale vrijednosti OK (AST, ALT, GGT) sam bilirubin ne mora zbilja nista znaciti...
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom