Pogledaj jedan post
Old 09.07.2013., 13:14   #32
Quote:
vejanka kaže: Pogledaj post
a to sam i ja čitala pa sad ne znam kako to provesti u praksi u ovom mom programu.

sad se pitam; di to točno na računu mora biti iskazano;
- u dijelu kamo navodiš stavke tj količinu i vrstu obavljenih usluga pa u sklopu s time kao zadnju stavku navedeš to (ono definiraš si šifru usluge "plaćeno po predujmu"?) ovo mi je još i izvedivo
- ili prvo navedeš na računu sve stavke (izvršene usluge) pa podvučeš crtu, utvrdiš osnovicu za obr.pdv-a pa prije iskazivanja pdv-a ubaciti taj dio s predujmom (nemam pojma kako u ovom dijelu računa to ubaciti, za sada ne vidim opciju takvu u programu) i time umanjiš osnovicu za obračun pdv-a pa tek potom iskažeš pdv i ukupan iznos ra za platiti -ako treba ovako onda ne znam kako to izvesti u synesisu

ne kužim zašto su u synesisu onda zadržali dokument storno računa za predujam?.....
Evo mi smo danas nešto iskemijali, knjigovođa je napravio prikaz knjiženja a kompjuteraš će smi složiti po tome program.
Kad mi bude jasnije i konkretnije izvedeno napisat ću ovdje, za sada samo ovoliko...predujam se knjiži na 2250 samo i pdv na 2400 samo kao obveza za pdv. Kad se izda račun ne diraju se stavke niti cijena robe, sve se to zbroji kao i prije a radi se samo korekcija pdv-a. Pa ispod zbroja ide korekcija pdv-a toliko, ostaje za platiti toliko od toga pdv-a toliko...
Dakle ne umanjuješ osnovicu ukupnih stavki i izdane robe. To je mom stričeku kompjuterašu bilo najnezgodnije jer mu na taj način ne bi bilo zgodno povezivati u programu...
Ne znam koliko sam jasna Kad bude gotov i ako rješenje odgovara napisat ću ovdje.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom