Pogledaj jedan post
Old 17.04.2006., 20:41   #3
Quote:
Rita kaže:
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn...041501168.html
Meni se ovo gadi i fakat me takve stvari odbijaju. Ja sam otisla iz zemlje gdje je takva muzika bila rjetkost. Tu i tamo si cuo kako tresti iz neke merdje ili bembure na putu iz DUbrave po Maksimirskoj,obicno sa krunicom i bosanskom regom. A koliko cujem i citam non stop to je postao totalni main stream. Zalosno. Jer s eto moze okrenut i vratit na normalu ili stvarno ode hrvatska na balkan?
Quote:
LjutiBronxBomber kaže:
Uglavnom se slazem s tobom. Ali neka svak slusa sto zeli. Hrvati mogu slusati hrvatske narodnjake, nije da ih nema. Ali izgleda da je sto je "zabranjeno" sladje.

Inace, ne pomaze kada Srbi poput Zorana Radosavjevica pise ovakve stvari u Washington Postu. A nedopustivo je da 'hrvatski' sociolog svojim izjavama svijetu prezentira cijelu stvar poznatim lazima. Sireci poznate mitove:



Mozda je hrvatski turbo-folk popularniji kod hrvatskih nacionalista, ali jednostavno nije tocno da je srbijanski turbo-folk popularniji kod hrvatskih nacionalista.



Sociolog Drazen Lalic s ovom izjavom propagira mit of hrvatskim nacionalistima. Cija je kultura daleko od srbijanske. I ciji su motivi u izravnom konfliktu s motivima srpskih imperijalista.

Srpski nacionalisti su imperijalisti. Hrvatski nacionalisti su jedino to. I hrvatski nacionalizam je branjenickog karaktera. I zato Lalica, sa svim svojim silnim zeljama kako izjednaciti Hrvate i Srbe i diskredirati hrvatski nacionalni ponos i nacionalizam - treba biti sram. Hrvatska je inteligencija korumpirana i to je nas najveci problem.
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom