Pogledaj jedan post
Old 18.03.2009., 15:48   #2
Quote:
kaillasa kaže: Pogledaj post
odnedavno mi je dijagnosticiran reumatoidni artritis dobila sam decortin tablete međutim imaju toliko nuspojava da se pitam je li korist veća od štete.

probala bi se lječiti nekim prirodnijim putem, prijavila sam se za tretman u Zagrebu kod Domančića sljedeći mjesec.

ima li tko iskustva koja je prehrana dobra za RA čula sam da je potrebno izbaciti sve proizvode sa imalo mlijeka?????
Ovo je super što ste odlučili, da krenete prvo na tretmane bioenergije. Postoji način kako utjecati na RA. Prvenstveno prehranom i mijenjanjem životnih navika. Tako, npr. izbacite sve okuse koliko god možete, osim gorkog i ljutog okusa. Neka ta dva okusa budu dominatna u vašoj prehrani. Zatim, dnevno izlaganje izlazećeg sunca (bitno je da je baš izlazeće) u trajanu barem 20-ak minuta. Upotreba ricinusovog ulja interno (2-4 žlice dnevno) i eksterno (mazanjem zglobova). Pijenje čaja od đumbira (po mogučnosti svježeg). Ricinusovo ulje će pripomoći čišćenju debelog crijeva i naslaga otpadnih tvari iz njega, što je jedan od uzroka za RA. U tu svrhu možete koristiti i interno uzimanje zelene gline, kao i obloge i kupke od zelene gline.

Izbjegavanje svih štetnih navika (alkohol, pušenje, itd). Psihička komponenta je također veoma važna, raditi na umnoj stabilnosti.

Vježbanje jednostavnih yoga vježbi ili qi gong vježbi umnogome olakšava simptome RA. Dakle, ima dosta metoda kako se boriti protiv RA i na kraju ga i pobijediti.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom