Pogledaj jedan post
Old 14.01.2013., 06:53   #634
Quote:
Jane0707 kaže: Pogledaj post
Problem je neznam ni sama kolikom broju buđenja po noći nakon kojih se ja osječam kao da me vlak zgazio.
Jane, a koliko je star? Obično su to faze koje prođu - zbog razvja, pa zbog smetnji sa zubima, itd, itd......

Vidim da su se svi uhvatili tog razlikovanja dan/noć, ma naravno da sve bebe to prirodno usvoje i to vrlo rano. Ali postoje i oni klinci koji se odluče razbuditi, igrati i pričati u sitne jutarnje sate. Što je obično znak da nešto nije dobro posloženo sa ritmom spavanja.

Slažem se da se djeca ne mogu tek tako "naviknuti" na nosanje po rukama, to je isto faza koja prođe. Moj je nonstop bio po rukama prva tri mjeseca, svi su me zbog toga opominjali ali baš me bilo briga, mala beba treba moju blizinu. Kasnije to jednostavno prerastu, s vremenom mu je postao zanimljiviji gym, pod, igračke....od mene

Što sam još htjela spomenuti.....e da, CIO metoda nije metoda za uspavljivanje djeteta, nego za učenje spavanja, tj "ostajanja u spavanju". Moj se uspavljivao bez problema, ali nije znao prevladati te prijelazne faze i uvijek bi se probudio i cendrao a ja sam mislila da je stvar u gladi, ovome, onome.....nakon tri mjeseca isprobavanja svih mogućih sistema, u dvije noći pomoću CIO je to savladao. I to ne urlanja satima kao što svi obično zamišljaju tu metodu, nego je prvu noć cendranje trajalo sat vremena, drugu noć pola sata. Da je urlao, cenio i vrištao i da je to trajalo satima, naravno da bih odustala.
moses is offline  
Odgovori s citatom