Tema: Ovrhe
Pogledaj jedan post
Old 06.11.2017., 22:43   #5025
Ovrha kredita

Pozdrav,

Imam sljedeću situaciju pa ako mi netko tko zna više može pomoći.
Dakle, suprug je 2005 digao kredit u iznosu 9.500 eura od čega mu je isplaćeno 8.000, a 1.500 eura je položeno u erste fond kao osiguranje kredita. Nakon nekog vrmena nije više mogao plaćati kredit, živio je u inozemstvu, vratio se te mu 2012 dolazi prijedlog za ovrhu te je FINI 2013 poslana ovrha na iznos 149.000 kuna. 2014 su se počeli naplaćivati, s obzirom da ima plaću iznad prosjeka mjesečno mu je skidano 2600 kn u korist ESB kredita, sa računovodstvom je provjerio, na blokirani račun je uplaćeno kroz 3 godine 90300 kuna. Sada, nakon 3 godine otišao je provjeriti koji iznos je ostao za otplatu te je u FINI iznos od 112.000 kn s tim da mu je djelatnica tamo rekla da su oni slali svakih par mj drugi iznos, da su nakon godinu dana što je otplaćivao isto povukli ovrhu te nakon mjesec dana ponovno poslali iznos od 149000 kn. Zvao je službu naplate ESB gdje su mu objasnili da nema 112000 već 92000 kn te da je to sve sa kamatom i da bi bilo dobro isto otplatiti s obzirom da je sada u začaranom krugu i da će mu ići kamata na kamatu i dug će se samo povećavati. Dobili smo specifikaciju, dakle, po njima je glavnica otplaćena, ostalo je 900 eura redovne kamate te 11000 eura zatezne kamate. Tražili smo analitiku da vidimo u korist čega su sve sredstva koja su mjesečno skidana išla, međutim niti nakon 3 tjedna nismo ju dobili, navodno su tražili da se ista izradi. Od sve dokumentacije koju smo tražili dobili smo samo prijedlog nagodbe kojim nam specificiraju čega je koliko dužan te su tamo uz kamatu navedeni i troškovi odvjetnika u iznosu 15000 kn, te nam nude da za 60000 kn sve otplatimo. Ja zaista smatram da je to pretjeran iznos, naravno bili bi u mogućnosti ponuditi im određeni iznos, ali ne toliko koliko traže, tim više što nam niti jedan dokument koji smo tražili ne nude transparentno, čak smo pitali i gdje je novac iz fonda, dobili smo odgovor da oni misle da je to uzeto. Da li je netko bio u sličnoj situaciji? Pitali smo i u drugoj banci gdje mi mama radi i svima je sumnjiv iznos zateznih kamata koje pokušavaju naplatiti.
jajaisamoja is offline  
Odgovori s citatom