Pogledaj jedan post
Old 10.11.2017., 19:23   #4501
Quote:
xGAME kaže: Pogledaj post
Bi trebao jos nesto dobiti ili? Mogu online negdje vidjeti tocno koliko za koji mjesec moram uplatiti?
I posto ja sad moram od 6. mjeseca pa do sada podmiriti sve iznose, da li se odjenom uplacuje (znaci svih 5 mjeseci odjednom po nalogu) ili za svaki mjesec zaseban nalog radim?
To ti je to, ne dolazi ti ništa drugo.
Na rješenju koje si dobio piše da ministar financija svake godine (početkom godine) objavljuje mjesečnu osnovicu za obračun doprinosa koju mi paušalisti umnožimo s koeficijentom 0,40.
Da sad ne ideš tražiti - za ovu godinu ta osnovica (s ukalkuliranim koeficijentom) iznosi 3.095,60 kn.
Na tih 3.095,60 kn sad obračunaš mjesečne iznose:
15% za doprinos za mirovinsko osiguranje 1. stup
5% za doprinos za mirovinsko osiguranje 2. stup
15% za doprinos za zdravstveno osiguranje
0,5% za doprinos za zaštitu zdravlja na radu, i
1,7% za doprinos za zapošljavanje.

Upute za uplatu imaš na rješenju. Što se uplate zaostatka tiče, najbolje ti je uplatiti sve odjednom (po pojedinom doprinosu) uz naznaku za koje mjesece uplaćuješ.
A nadalje ih moraš plaćati do 15. u mjesecu za prethodni mjesec.
I paziti na novu objavu mjesečne osnovice početkom 2018. godine.

Quote:
Curious Person kaže: Pogledaj post
Potreban mi je kratak savjet.

Dio 2016. godine imao sam paušalni obrt, a u isto vrijeme sam bio zaposlen na stalan posao.
Država mi sada zahtjeva davanja za navedeni period (doprinos za mirovinsko i zdravstveno), iako mi je poslodavac u okviru stalnog posla već platio navedena davanja za taj period.

Navedeno je da platiti MORAM, no na koji način tražiti povrat ovih dvostruko plaćenih doprisnosa za navedeni period?
Poslodavac ti je doprinose plaćao na temelju tvog zaposlenja kod njega.
Ovo što trebaš dodatno platiti su doprinosi na temelju tvog dodatnog rada preko paušalnog obrta, što nema nikakve veze s tvojim poslodavcem. Ništa tu nije plaćeno dvostruko.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom