Pogledaj jedan post
Old 12.05.2004., 12:11   #67
Quote:
skeptik kaže:
Ja bih sugerirao svima koji tvrde da je ovo ili ono dokazano ili opvrgnuto da dadu odgovarajuce znanstvene reference. Ne knjige doticnih autora (jer svatko moze napisati i objaviti knjigu) nego reference u uglednim (CC) znanstvenim casopisima. Inace su ovakva prepucavanja isprazna. Naravno da se i najkvalitetniji znanstvenici mogu neslagati oko toga je li nesto dokazano ili opovrgnuto. No adekvatne reference omogucuju nam da sami donesemo svoj sud.

Dakle, molim reference za i protiv homeopatije! Ime casopisa, volumen, itd...
Ja bi volio kada bi se ljudi zauzeli za zdrav razum.

Evo reference za rezulzate 13 istraživača koji su potvrdili to o čemu sam govorio: (tO NISU ISTRAŽIVANJA KOJA SU PROVEDENA SA CILJEM DA DOKAŽU HOMEOPATIJU, ALI JE ali je dokazuju (sorry na Caps Lock), kao što piše u odlomku iz knjige, Benvenista su pune vise zanimale druge reperkusije tih otkrića koje nadilaze bilo kakve 'alternativne metode))

E. Davenas i drugi_ "Human basophil degranulation triggered by very dilute antiserum against IgE", Nature, 1988; 333(6176):816-8

I još na istu temu:
J. Benveniste, B. Arnoux i L. Hadji, 'Highly dilute antigen increeases coronary flow of isolated heart from immunized guinea-pigs', FASEB Journal, 1992; 6: A1610. Također predstavljeno na "Experimental biology -- 98 (FASEB)" San Francisco, 20 April 1998

J. Benveniste, P. Jurgens i drugi, "Transatlantic transfer of digitized asntigen signal by telephone link", Journbal of Allergy and Clinical Immunoilogy, 1997; 99; S 175.

I još mnogo mnogo sličnih referenci.

Zaključio bih da su oni znanstvenici koji to odbijaju, dio znanstvene zajednice koja odbija prihvatiti ponovljene dokaze, čovjek im je čak napravio robota da bi se isključila ljudska pogreška u proceduri (!), unazađuju cijelo čovječanstvo i zbog tioga su odgovorni pred očima svijeta. Kao što su odgovorni i za to što stvaraju probleme znanstvenicima koji nsu otkrili nešto što se kosi s jnihovim nazorima.
No najveći je problem što takvim postupvima unazađuju i štopaju razvoj cjelokupnog čovječanstva...
goranbo is offline  
Odgovori s citatom