Pogledaj jedan post
Old 16.03.2015., 22:19   #74
Quote:
Insidious kaže: Pogledaj post
Osoba koja daje prednost osjećajima (F) pri donošenju odluka će uvijek biti toplija od osobe koja se vodi logikom (T). Ne moraš biti ASPD da bi spiskao cijelu plaću na klađenje u jednoj večeri, niti su ASPD jedini koji su jedan dan dragi i nježni prema ženi, a drugi je istuku. Svi smo mi do neke mjere paradoksi samih sebe, pa prema tvojoj teoriji, nitko nije kandidat za MBTI. Moj test definitivno nije rađen online.
Kod MBTI-a (ako si imalo upućen u terminologiju) je prelako predvidjeti rezultat ili manipulirati njime, a malo je ljudi u stanju objektivno se procijeniti. Istina, za to ne moraš imati shizofreniju, ASPD, NPD, biti shizoidan ili imati podvojenu ličnost, ali činjenica je da su ljudi s težim psihičkim poremećajima prenepredvidljivi i da odudaraju od sistema.
Voditi se osjećajima ne znači biti emotivan u pozitivnom smislu. Osjećajima se, recimo, vodi i osoba koja počini zločin iz strasti. Znam ASPD-a koji na prvi pogled djeluje toplo i pristojno (naročito u društvu novih ljudi ili kada treba izvući neku korist), a čim spomeneš ili napraviš nešto što mu nije po volji, pretvara se u čudovište.
Ako se vode logikom, onda to definitivno nije logika po kojoj funkcionira većina pripadnika društva u kojem živimo.

Test ti je dao psihijatar? I ako da, zašto? Baš me zanima kako izgleda
pluma is offline  
Odgovori s citatom