Tema: Ovrhe
Pogledaj jedan post
Old 22.09.2017., 22:35   #4974
Quote:
heziod kaže: Pogledaj post
Oprostite, ali morao sam reagirati na ovo; naime, ako si podigao nenamjenski kredit bez ikakvih garancija, uredno ga otplacivao i onda recimo ostao bez primanja i mogucnosti otplacivanja istog, NE POSTOJI nacin da banka dokaze da si svjesno isao na prevaru.Takve pretpostavke rusi jedan prosjecan odvjetnicki pripravnik...Da ne govorim da ne postoji takav slucaj do sada, u zatvoru nemozes nikako zavrsiti zbog toga sto si podigao kredit,placao ga dok si mogao pa ostao bez primanja i mogucnosti placanja.
Banka ce uciniti sve da se nekako naplati (primanja, pokretnine/nekretnine) i naposlijetku ce tvoj kredit u paketu prodati nekoj agenciji za naplatu, i od onda nemas vise nista sa bankom.
Neće nitko u zatvor ako ne može plaćati kredit.
Ali su mome prijatelju banke bile zaprijetili tužbom. On je naime dizao kredite dok banke nisu bile umrežene. Digao je praktično cijelu plaću u kreditu u više banka. Onda došla kriza i imao je manju plaću od kreditnih obaveza.
Normalno, banke će ići na nagodbu. A mogu te prijaviti nadležnim organima jedino ako si namjerno prekršio zakon u cilju da ih svjesno prevariš.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=717513

Moj problem se sastoji od toga sto na erste banci imam gotovinski kredit u dugu jos nekih 13 000 eura.
Posto se selim u prekooceansku zemlju, da bi radio naravno, razmisljao sam dali da pokusam na nek vrijeme zamrznuti kredit ili tako nesto, medjutim, pala mi je drga ideja na pamet, posto idem u prekooceansku zemlju, i necu se vracati bar jedno pet godina, mogu li jednostavno otici, i vise ne placati rate kredita, dok naravnone skupim neki novac da bi taj isti mogao poceti otplacivati.
Zanima me, koje su mi sankcije, ako ne placam kredit, suduznika nemam, samo osiguranje kredita, a u hrvatskoj nemam nista na svom imenu da bi me mogli tetiti za nesto, znam da ce tubiti kamate i tako to, ali sto mislite dali je to u jedn ruku da kazem pametno, ili imate drugi savjet.


A inozemstvo ?
http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...ce-vas-spasiti

- Vjerovniku koji vas želi pronaći, možda će trebati vremena, ali nećete mu pobjeći. Građani su, potpisujući izjave za kredite kod javnih bilježnika, pristali da se terete svi njihovi računi u svim bankama i imovina, a u tim se izjavama ne precizira da se radi o bankama i imovini u Hrvatskoj. Osim toga, vjerovnik vam može sjesti na plaću direktno kod poslodavca, može vas kazneno goniti – nabraja Budiša.

Zadnje uređivanje krena : 22.09.2017. at 22:49.
krena is offline  
Odgovori s citatom