Pogledaj jedan post
Old 15.10.2017., 16:10   #4281
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja priznajem da redovito gledam Bujicu. Inače, gledam i Nu2. I drago mi je da postoje obje.
Glede zadnje Bujice, mene se nije dojmio sam gost, nego ono što je govorio (odnosno predočio).
A to je zaista u najmanju ruku zanimljivo. Rekao je kako je u Jugoslaviji početkom šezdesetih godina srušena 31 sinagoga (broj je za mene irelevantan, relevantno je da su u Jugoslaviji pod Titom rušene sinagoge).
U zadnjoj emisiji je prikazana nadgrobna ploča, navodno s uništenog groblja u Karlovcu. Na licu ploče je židovskim pismom (hebrejski) napisano ime pokojnika i godina smrti (Serdar je pročitao tekst).
Na poleđini je tekst navodno nastao kod postavljanja ploče na pogonu tvornice u Pribiću (Serdar kaže u Ozlju, ali ja slučajno znam gdje se je nalazila ta tvornica - vidio sam je).
Na ploči se pod zvijezdom unutar koje su sa srp i čekić nalazi tekst:
U SPOMEN
PALIH BORACA ZA OSLOBOĐENJE ZEMLJE U
NARODNOOSLOBODILAČKOM RATU I NARODNOJ
REVOLUCIJI NA PODRUČJU OPĆINE ŽUMBERAK
I 20. GODIŠNJICE USTANKA NARODA JUGOSLAVIJE
- PODIŽE SE OVA TVORNICA.
NARODNI ODBOR OPĆINE ŽUMBERAK
KOLEKTIV TVORNICE "ŠIMECKI"
ZAGREB
29.IV 1961. GOD.

Naravno, može se sumnjati u sve, i u to, da je ploča sa nekadašnjeg židovskog groblja, i da je pokazana poleđina iste ploče, i da je tekst nastao 29. IV 1961. god. Ali, tako dugo dok netko to ne demantira činjenicama, a ne napadom na Bujanca ili Serdara, tako dugo to za mene ostaje istina. A ta istina govori i o drugom licu antifašizma u doba nakon rata.
I to je sve prikazano u Bujici, na nijednoj drugoj TV.

Inače u toj je emisiji u vezi sa Židovima bila još jedna vijest i to iz Istre.
Nekadašnji saborski zastupnik IDS-a Kajin je ispričao kako su navodno istarski dužnosnici tražili od brata Š. Peresa, koji je došao u Istru da investira u turizam, 600.000 €, da bi se zemljište (koje je namjeravao kupiti od jedne Židovke) proglasilo građevinskom zonom. On je to odbio i nikada se više nije vratio u Hrvatsku. Serdar pozna brata Š. Peresa i on mu je potvrdio tu priču.

Gdje se u drugim medijima može čuti nešto o takvim makinacijama u Istri?

Dakle, možemo mi, oprostite laprdati o Bujancu i njegovom plaćanju prostitutki kokainom, o njegovoj nacističkoj uniformi, koliko hoćemo. Obje priče time zasigurno nisu nevjerodostojnije. Uostalom, Kajin, siguran sam nije desničar, on je o makinacijama istarskih IDS-ovaca govorio više puta. A da su IDS-ovci danas najglasniji antifašisti, to je činjenica.
Koja budalaština...

Za koji bi se krasni kurac u Jugi šezdesetih godina rušile sinagoge? Kakva je to bolesna mašta? BTW - je li to gdje dokumentirano, ima li dokaza za te bedastoće?

Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
Boris Lalovac, bivši ministar financija. Ali, nećemo valjda opet o tome.
Da, hoćemo opet o tome, iznova i iznova, sve dok ti i ostali hadezeovci ne prestanete lagati. Znači - vjerojatno do ičščeznuća HDZ-a ili do toplinske smrti svemira.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom