Pogledaj jedan post
Old 14.03.2012., 11:40   #53
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Narodi izumiru zbog pomanjkanja djece,nekad se to dešavalo zbog ratova,raznih smrtonosnih bolesti i zaraza,požara i nepogoda,nedostatka hrane i vode,a danas se to Europljanima dešava zbog toga jer žene ne rađaju,odnosno ne rađaju dovoljno za opstanak vrste. I to ne traje 5 ili 10 godina,to traje već decenijama. Hrvatska već danas drastično gubi stanovništvo,prosječan građanin ima oko 43 godine,žena u plodnim godinama je sve manje i manje,a novorođene djece također. Kako se stvari razvijaju biti će sve gore i gore,jedan od uzroka tome je i veliki broj samaca.
Da, upravo tako. Ali u zapadnim zemljama je još puno gore. Samo što su im imigranti popunili rupe. Inače bi izgledale doslovce kao da ih je poharala (bijela) kuga.

Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
1. odgođeno odrastanje
2. "sreća"
3. preveliki zahtjevi partnera
4. hedonizam
5. razmaženost
Da, slažem se, ali možeš i malo detaljnije i na primjerima, da ljudim bude jasnije.

Quote:
Disticha kaže: Pogledaj post
Nikako iz znanosti uzimati samo ono što nam paše jer na taj način ne doprinosimo istinitosti rasprave. Na taj način se upuštamo u svojevrstan znanstveni fanatizam.
Joj, ne znam odakle bih počeo. Kao prvo, odakle ti da sve što iznosim znanstvena je činjenica. Nije, niti tvrdim da jest. Ali većina stvari koje navodim jesu činjenice (što se lako da provjeriti), ali neda mi se za svaku očitu stvar davati izvore i kopati po netu.

Onoga tvoga "znanstvenika" sam pobio činjenicama utoliko što njegovo istraživanje o Americi ne može biti ogledno i za ostatak (razvijenoga svijeta) čak i da je točno, u što blago rečeno sumnjam. Iskreno, ne znam kakva su kretanja u Americi, ali jako dobro znam kakva su u Hrvatskoj, Europi, pa i nekim drugim, nama dalekim zemljama.

Nemanje djece zbog "sebičnosti" moje je mišljenje. Nisam to ni iznosio da je znanstvena činjenica. Ali se lako može potkrijepiti argumentima, pa i znanstvenim, ako želiš.

Samci mogu voditi društvene živote, nisam nigdje napisao da ne mogu, ali glamurozirati samački život naprosto je prenapuhavanje vrijedno prezira. Osim toga postavlja se pitanje što je to bogat društveni život?

Kad govorim o sociofobiji govorim o sociofobiji svih ljudi, ne samo samaca. Svi se ljudi danas kreću u malim i zatvorenim grupama - tu ne mislim na samce. No to je razlog slabije interakcije s drugim ljudim iz koje bi se mogle razviti neke veze.

Ne želim na podsvjesnoj razini sabotirati "činjenicu" o emancipiranim ženama, nego dapače vrlo svjesno.

Kada govorim o pogrešnim kriterijima za ulazak u vezu onda mislim na raskorak između početnoga stanja (leptirići u trbuhu, zaluđenost, zanesenost i volim ga/ju najviše na svijetu) i objektivne činjenice da danas veze (i brakovi) traju u prosjeku po nekoliko godina. Dakle, ne treba biti ne znam kakav matematičar pa zbrojiti dva i dva: ako netko ulazi u vezu misleći da je pronašao svoju "srodnu" dušu, a onda za neko vrijeme shvati da nije - što je imao, dobre kriterije valjda? Odnosno, kao što sam napisao: nije ih imao. Danas ljudi ne ulaze u vezu s nekim zbog konkretnih kriterija (stvari) nego zato što su zaljubljeni. I to bi još možda i bilo ok da postoje jasni ciljevi koji bi ih držali na okupu, kao što su držali tradicionalni brak, ali ne postoje.

Što sam krivo napisao oko baby booma i Europe?
Zelenogorac is offline  
Odgovori s citatom