Tema: Etažiranje
Pogledaj jedan post
Old 12.01.2013., 14:16   #50
Etažiranje kuće pod ovrhom

Živim u kući u kojoj sam se rodio. Zbog duga prema B-netu od 17 000 kn, ovrhovoditelj traži prodaju nekretnine zbog duga suvlasnika u vlasništvu 3/8 kojoj sam ja suvlasnik u idealnom dijelu 3/8.
Posjedovno u naravi ja sam u zasebnom kučanstvu koji nije pravno definiran. Želim krenuti u postupak etažiranja kako bih zaštitio svoje vlasništvo za koje imam suglasnost ostala 2 suvlasnika.
Mene zanima slijedeće:

Da li ja mogu etažirati kuću(definirati vlasništvo) ako je u gruntovnici odobren zahtjev za ovrhom ili je to onemogućeno dok se ne riješi spor sa ovrhovoditeljem?
U naravi je dogovorena podjela nekretnine ali mi je sudac koji je bio na procijeni kuće reko da moj zahtjev za izuzećem nema pravnu težinu jer kuća pravno nije podjeljena. Drugi tjedan imam ugovoren sastanak sa odvjetnikom, ali me zanimaju iskustva i sudska praxa prije samog pokretanja eventualnog postupka etažiranja.
Naime ako se i riješi pitanje ovrhe B-neta, istom suvlasniku slijedi(samo je pitanje vremena) i ovrha države zbog poreznog duga koji ni suvlasnik ni ja nemožemo riješiti financijski(ako uzmemo u obzir mogučnost da ja otkupim udio vlasništva ili preuzmem teret na kuću)
tpi is offline  
Odgovori s citatom