Tema: Uvoz iz Kine
Pogledaj jedan post
Old 01.03.2017., 05:38   #491
Mene zanima, za robu oja ene zahttijeva CE certifikat (ali to nije bas tako ocito), od koje institucije, (trazim i EU i hrvatsku adresu, jer se bojim da ce mi EU ustanova reci jedno a hrvatska drugo) dobiti odgovor treba li CE za to ili ne.

Jer namjeravam uvoziti i neku robu koja to ne zahtijeva, i neku robu koja ne zahtijeva CE certifikat, tj ne treba ga imati
Moze li netko jos reci malo oko izjava o sukladnosti, kakva je procedura tocno u praksi. Nacitao sam se vec svega o tome i slao upite al mi jos nije jasno. Jasno mi je samo da postoji gomila regulative.
Pretrazio sam i ovu temu i od korisnika "more" ako se ne varam naišao a pogrešne ili u najmanju ruku nepotpune informacije o tome (najbolje je ne pisati ništa ako niste sto posto sigurni ili napisati da niste stoposto sigurni).

Meni je to trenutno jos uvijek jedan veliki labirint iako se satiama pokušavam informirati. Što izjava o sukladnosti koju piše uvoznik treba dsadržavati? primjer?
Da li moraju u njoj biti regulative EU (to mi je van pameti, zasto se ne bi moglo napisati "sa svim relevantnim regulativama EU" . Pa onaj koji ce to kntrolirati ce valjda znati koje eu regulative se moraj poštivati).
Itd itd.
Kog pitati za upute o tome? Tržišni inspektorat? Carinu? Nekog trećeg?

Isto tako, za robu koja ne treba imati CE certifikat, mora lise i za nju pisati Izjava o sukladnosti?
goranbo is offline  
Odgovori s citatom