Pogledaj jedan post
Old 18.06.2017., 12:23   #558
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ne sjecam se da je meni ijedan moj ucenik srednjoskolac ikad rekao da preferira jutarnji turnus. to se na nastavi i vidi.
tebi niti jedan nije rekao, pa zakljucujes da vise vole popodnevni

nije ti palo napamet da su u jutarnjem turnusu umorni, jer nakon tjedna popodnevnog i spavanja do kad hoce, odjednom moraju ustajat i po sest sati ranije i doc u skolu u 8 i biti cili i veseli u vremenu kada su prije samo par dana spavali dubokim snom (obzirom da se radi o srednjoskolcima, vjerojatno su jos i lumpovali, subotu i nedjelju kompletnu prespavali. pa nije lako ustat u 6, i biti razbudjen u 8.
mozda u petak, nakon 4 dana adaptacije

moja iskustva s osnovnoskolcima (to je tema) je da im je u jutarnjem turnusu draze, a pogotovo ovi koji imaju samo jutarnju smjenu, radi:
-odlazaka na slobodne aktivnosti kasnije, kad su se doma odmorili od skole i mogu doc sami na trening,a ne da ih mama ili tata cekaju nakon skole i voze da stignu (neka djeca idu na aktivnosti koje fakat vole, i koje su im draze od skole, i zele na njima bit odmorni)
-duzem ostajanju negdje nakon skole (jer nema staraca jos doma, subjektivni osjecaj vece slobode i vise vremena).
ono sto proab opisuje o popodnevnom turnusu, igranju i gledanju tv-a ujutro, to je i moje iskustvo i vjerojatno bih ja bila takva prema svom djetetu (i zelejla isto za svoje dijete), ali danas vecina klinaca u osnovnoj skoli mora ionak ustat kad starci odu, cesce ih zivakaju tijekom jutra i provjeravaju dal su sve za skolu napravili, puuuuuno cesce nego kada imaju jutarnji turnus, pa se vide kad starci dodju doma.
-uzimanju ispricnica kod raznih specijalista (jer cak i kad specijalist radi i u popodnevnoj smjeni, teze je dobiti te termine, pa uzmu jutarnji termin+ispricinica
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom