Tema: Lješnjaci
Pogledaj jedan post
Old 19.10.2017., 13:19   #497
postoji mogučnost da su ih napali kukuruzni potkornjaci ako ima blizu posađen kukuruz ili je godinu prije na toj njivi bio kukuruz posađen. ako još imaš te sadnice provjeri na njima. trebao bi vidjeti malu rupicu ispod pupa obično ali može biti i bilo gdje na stablu. tu gdje je rupa sadnica će puknuti i unutra mora biti pojedena i glatka površina.Lp

Quote:
Maruci46 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, napravio sam to isti dan kad si mi napisao ali nije to bio problem.

Osušilo mi se 80 komada od 160 s time da su ovi sami nakon nekog vremena pukli. Tj. isao sam okopavati i cim ih rukom malo nagnes pukli su. Mladica mi je izašla van iz 40 komada. Posle godine su svi bili vrhunski i nisam očekivao ovo. Kažem nema veze posaditi cu opet ali zanimam me razlog zasto su se osusili. Kaze brat da smo pregnojili ali osim sto sam bacio u zimu pola sake propisanog gnojiva to je to. Da li ima veze što sam kopao male rupe od 30-40 centimetara kod sadnje al opet 5 sam posadio bezveze kod bake jer su mi ostali - nikad gnojeni nikad okopavani eno ih debeli kao dva prsa.
lichan is offline  
Odgovori s citatom