Pogledaj jedan post
Old 23.08.2008., 14:08   #20
Quote:
copper kaže: Pogledaj post

Ja sam potpisao jedan jedini dokument na kojem pise da sam ulovljen sa 0,7g trave. Btw, zar nisam trebao negdje potpisati i prekrsajnu prijavu?
Potpisao si zapisnik o saslušanju. Prekršajnu i kaznenu prijavu ne potpisuješ, već ih sastavlja policija i proslijeđuje na obradu.

Sa stranica MUP-a

Kaznena prijava

Prvo policija provodi kriminalističku obradu i ukoliko utvrdi postojanje relevantnih elemenata šalje izvješće nadležnom Državnom odvjetništvu, koje tada, temeljem prijave, pokreće istragu. Zatim istražni sud provodi mjere i radnje iz svoje nadležnosti i, ili slijedi početak glavne rasprave i eventualna presuda, ili se postupak obustavlja, jer se utvrdi da nema elemenata kaznenog djela.

Prekršajna prijava

Prekršajni postupak se prema Prekršajnom zakonu može pokrenuti u pravilu u roku od dvije godine od dana počinjenja prekršaja, ali se taj rok drugim zakonom može i povećati, međutim, u svakom slučaju ne može trajati duže od tri godine.
U navedenom roku policija, ukoliko je ovlašten tužitelj može, ovisno o načinu utvrđivanja i zapriječenoj kazni odnosno drugoj sankciji pokrenuti prekršajni postupak izdavanjem prekršajnog naloga okrivljeniku ili podnošenjem optužnog prijedloga nadležnom sudu.
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom