Pogledaj jedan post
Old 24.03.2013., 21:27   #4340
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
pametno rezoniraš.
puno toga si dobrog rekao tako da se nema što puno dodati,
ipak

1. kamin obavezno (san svakog koji se grije, nazovimo to rezervno napajanje )
2. 1000 l spremnik, ako imaš novaca bojler tople vode odvojeno, sve kako si napisao. cijena odvojenog bojlera tople vode je velika mana ali recimo da tvoje solarno može zagrijati spremnik od 1000l na 40C, za kupanje ti je malo ali za podno grijanje gdje je temp. polaz po sadašnjem vremenu 25C može biti dovoljno za grijanje kuće jedan a možda i dva dana. solarna spirala u spremniku obavezna.
3. može i veći kotao ako imaš spremnik, nije pogrešno. znači tvoj navedeni je ok.
4. hidrauličko spajanje napraviti da ti kotao može grijati spremnik ali i samo toplu vodu bez spremnika
5. tri kolektora malo za grijanje, dosta za toplu vodu, ako ih uzmeš više možda ćeš ih morati (dio) pokrivati preko ljeta
6. ako te interesira kako jedan takav sustav izgleda javi mi se možeš doći u sesvete pogledati (ako ti nije daleko)
bok imam par pitanja u vezi nekih detalja
kamin s hidro funkcijom koliko kw snage otprilike? pretpostavljam da je desetak dosta
znaci preporuka je odvojeni sprmnik stv 300l i 800 do 1000 l spremnik vode z
aa grijanje
solar spojiti na oba spremnika?
koko ih spojiti medjusobno?
koliko bi bilo potrebno hot pipe cijvi da pomirim potrbu za toplom vodom i neku min potrebu za malim dogrijavanjem sistema podnog grijanja u nekim prijelaznim razdobljima prpljece jesen kad mi je dovoljno 3 kw kak veli Ramzey
RobyH is offline