Tema: Makedonija
Pogledaj jedan post
Old 27.11.2007., 22:20   #14
Quote:
zitomir kaže: Pogledaj post
Koliko razabirem tekst je cirilicki, a jezici su makedonski, albanski i turski. U zivotu nisam video ovakav galimatijas. Interesantno.
Eto, tim više ukazujem na besmislenost stavljanja ovakvih "dokaza" na ovom forumu. Hajde da svi izvedemo zaključak po albanskom i turskom tekstu, a usto na ćirilici. Što se mene osobno tiče, ja ćirilicu znam i čitati i pisati, ali mi se ne da natezati s njom (nevezano o ovome gore na albanskom i turskom). A usto, puno je forumaša koji nisu upoznati s ćirilicom što mi je i logično, ona nije hrvatsko pismo.
Quote:
zitomir kaže: Pogledaj post
A sta je tema Skopski? Mislim, koja je ideja - da su danasnji Makedonci naslednici antickih Makedonaca? Cuj, u kulturnom smisli svakako nisu. U jezickom - jos manje. Genetskom? U onolikoj meri koliko Srbi, Hrvati, Bugari i ostali imaju u svoju krvi gene starosedelaca - ni manje ni vise. Dakle, kulturoloski - nemate veze sa Makedonijom iz vremena Antike ili helenizma. Genetski ste uglavnom Sloveni, kao i jezicki. Povlacenje paralele sa antickim Makedoncima vise vam steti na spoljnopoliytickom planu nego sto mozete da dobijete. Zapravo, neozbiljno vas shvataju, pa tako te stvove hitno menjati.
Slažem se u potpunosti s ovime.
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.
Scotsman is offline