Pogledaj jedan post
Old 08.02.2003., 07:38   #19
Pazi sto je ovaj gore rekao:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
sailor kaže:
hvb? nova?HVB ti ima 5,95% bez jamaca, depozita, statusa štednje, a plaćaš samo kamatu, uplaćuješ životno koje na kraju otplati glavnicu
--------------------------------------------------------------------------------

Rece da placas samo kamatu?!

Daj ti cijelu stvar pogledaj malo bolje, meni to izgleda kao mucka.
I nisi mi odgovorio, ciji je stan nakon sto 20 godina placas kredit.

A, osiguranje kredita mozes uplatiti i posebno, isto tako i zivotno i bilo koje drugo, bolje nego da vezujes uvjetima za stan.

I jos mi nije jasno nesto:

Quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Očekivana dobit od životnog osiguranja: cca 70%
Tako mi je rekao agent. Austrijsko osiguranje, preko 100
godina posluje i isplaćuje na taj način. Ak je tak:
Dobit: 70.000
--------------------------------------------------------------------------------

Kakva je to glupost, 70% na cemu, na kojoj osnovici, jel ti to hoces reci da odmah orocis u kesu 100 000 pa ti to na 20 godina uz 70% dobiti donese 70 000.
Ako vec imas 100 000 u kesu onda kupi stan odmah u kesu i odjebi banku.
Inace ti rata premije treba biti velika skoro kao i rata stana da ti donese 70 000 za 20 godina, a to ti je kao da otplacujes 2 stana odjednom.

Daj se malo saberi.

I to kakvi su bili rezultati u zadnjih 50 godina nista ne znaci kakvi ce biti rezultati u sljedecih 20 godina.

Pa jel' ti vidis koliki je sluzbeni FED interest rate u USA trenutno, 1.75% ako se ne varam, u UK je 3.75%, u Japanu je 0%.
I sto sad mislis gdje tvoj fond zivotnog osiguranja treba uloziti pare da ti vrati, mislim sorry, nisi niti rekao koliki im je godisnji interest na zivotno osiguranje????????
To ti je najbitiniji podatak koji ti fali, ali ne trebas mi ga niti reci, ja sam ti vec gore objasnio kakva je bankina racunica.
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom