Tema: Pričuva
Pogledaj jedan post
Old 10.06.2004., 08:51   #2
Re: neplacanje pricuve

Quote:
Seven of Nine kaže:
Nisam placala pricuvu sto godina, jer me jedna krasna firma koja to radi zaboravila...onda mi pocnu dolazit racuni pa ja ne platim 2 godine (naime nisam s njima nikakav ugovor zakljucila nit me ko obavijestio da je u ime zgrade i stanara to napravio)...pa mi oni ne posalju ni opomenu nego ravno policajca da mi provjeri adresu (jer nisam na taj stan prijavljena) i uruci obavijest da se nadamnom provodi ovrsni postupak...E SAD...ta firma mi kaze da nema zastare, jedan frend advokat da ima i da je godinu dana, a druga frendica advokat da je zastara 3 godine..,. sto je sad istina: nema je, 1 g ili 3g? Ja sam platila za godinu a za drugo sam im zaprijetila zastarom ako me opet tuze i mislim da su povukli zahtjev za ovrhom, ali su mi sad poslali opomenu za ono sto sam platila, bas su divni! Help!
To je povremeno potraživanje koje zastarijeva za 3 godine, računajući odvojeno za svaki dospjeli obrok pričuve, s tim da takve opomene i slično koje su usmjerene na naplatu duga prekidaju tijek zastarnog roka i on počinje teći iznova
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom