Pogledaj jedan post
Old 10.03.2003., 00:20   #28
Pa u teoriji to tako izgleda, ali u praksi bas nije tako, jer nemozes raditi posao bez troskova.

Znao sam da cemo zavrsiti nakraju sa pricom o troskovima.
Svi imaju isti obracun troskova i vlada i cijela drzavna uprava.

A jesi probao razmisliti zasto ti priznaju samo 30% troskova od goriva?

Kda nemas auto na firmi i koristis privatno vozilo pravis putne naloge kojima ti se pod neoporezivi trosak smatra 1/3 cijene goriva eurosuper 95 puta kilometri. To znaci ako napravis putni nalog za recimo 100km onda mozes cekom dici iz FINE kes u vrijednosti 100 * 1/3 * cijena eurosuper 95. I to odmah knjizis pod neoporezivi trosak. Do prije dvije godine ako si imao auto na firmi nisi mogao nista odbijati od troskova goriva nego si samo smio odbijati amortizaciju, a troskovi goriva su ti bili oporezivi trosak. Kontas?

Kod vozila otpisujes amortizaciju koja ti je takodjer neoporezivi trosak. Imas i ubrzane stope koje se jako lijepo mogu koristiti. Samo moras paziti jer ako ove godine iskoristis cijelu amortizaciju onda te doceka dobit slijedece godine. Tako da moras dobro kalkulirati dali ti se to isplati ili ne.

Nije to toliko lose kada se dobro primjenjuje.

Meni osobno nesmeta i da je porez 90% ako meni ostaje dovoljno za normalnu placu radnicima. Nisu veliki troskovi nego nam je svima zarada mala. To je bila velika greska prosle vlasti koja je sve velike firme unistila, a male firme nemogu opstati na trzistu ako nerade za neku veliku. Pogotovo je to kod obrta tako.

U svedskoj ti je porez na dobit od 25% do cak 90% pa zive bolje nego cijela EU. Nije bitna samo stopa PDV-a i poreza na dobit/dohodak.

U svakoj drzavi kukaju da je drzava preskupa i da su porezi veliki budi siguran.

Pazi ovo.
Hrvatski budzet ti je 80 mlrd kuna.
To ti je cca 220 milijuna kuna dnevno
odnosno 9 milijuna kuna na sat
odnosno 150 tisuca kuna na minutu
odnosno 2500kn na sekundu

treba to netko i zaraditi.
manager is offline  
Odgovori s citatom