Pogledaj jedan post
Old 01.11.2011., 10:32   #2
Poštovana,

Kao prvo, bez pregleda preko foruma nije moguće sa sigurnošću odgovoriti na Vaše pitanje.

Određeni stupanj plavkaste obojenosti bjeloočnica može se vidjeti kod mnoge djece u novorođenačkoj i dojenačkoj dobi kao dio normalnog razvojnog procesa jer je u tom peroidu bjeloočnica još tanka pa kroz nju prosijavaju unutrašnji slojevi oka. S vremenom bjeloočnica postane deblja te se plavkasta obojenost izgubi.

Na temelju onoga što ste iznijeli rekao bih da se vjerojatno radi o bezazlenoj pojavi koja će nestati s vremenom kako se Vaše dijete bude razvijalo.

Međutim, treba imati na umu kako pojava plavkaste obojenosti bjeloočnica, naročito ako se radi o izraženijem stupnju obojenosti, može upućivati i na patologiju. Osim sistemskih bolesti vezivnog tkiva (između ostalog, osteogenesis imperfecta, Ehler Danlosov sindrom, Marfanov sindrom), tu su i druge moguće bolesti oka ali i druge sistemske bolesti. I u anemiji uslijed nedostatka željeza također se može, između ostalog, naći i plavkasta obojenost sklera.

Prema tome, zakključno bih rekao da se vjerojatno kod Vašeg djeteta radi o pojavi koja je dio normalnog razvoja oka ali s obzirom da preko foruma nije moguće pregledati dijete, savjetujem Vam da se u svezi navedenoga konzultirate s nadležnim pedijatrom koji će pregledom i uzimanjem detaljnih podataka utvrditi je li možda potrebna daljna obrada.

Lijepi pozdrav i želim Vašem djetetu i Vama svako dobro.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom