Pogledaj jedan post
Old 06.08.2012., 15:34   #66
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
Mene zanima (iako ne znam je li to i za ovi temu) s kome budu vaši školarci kad završi nastava recimo preko ljeta ili zimski praznici i proljetni?

Naročito ako bake i djedovi rade/daleko su kamo onda s djetetom? Nije mi to aktualno još ali vidim kako su roditelji predškolaca ljuti radi spajanja grupa, pa dežurnih vrtića i mijenjanja teta radi GO, ali to mi se čini još odlično u odnosu na to da dijete od 7, 8 godina bude doma samo cijeli dan (npr. do 16, 17, 18h) dok se roditelji ne vrate s posla, posebno po ljeti jer tad 2,5 mj. nema nastave pa treba smisliti što i kako
Ma joj
Nema nekog rjesenja. Moja je sad bila cijelo ljeto izvan vrtica jer su sva "njena" djeca isto otisla pa bi isla u spojenu grupu, i to bez ijednog poznatog. Sva je bila jadna, nismo je htjeli tjerati. Ionako joj je dosta stresno što kreće sad u školu.

A kako... Ne znam ni sama kako smo se organizirali. Moji žive 200 km odavde pa je ne mogu pričuvati na svakodnevnoj bazi, ali bila je kod njih tri tjedna, i hvala im na tome jer su nas spasili. Kod svog tate je bila 5 dana, i sad ovaj tjedan. Jedan tjedan kod muževe mame. Ostalo vrijeme smo ili ja ili muž na godišnjem.

Ne znam, grozno je. Prvo što nam je strašno teško kad tako ode na dugo kod bake (mi smo išli za vikende "u posjetu" da je vidimo, ali nije to to). Drugo, mi nikako ne možemo na more zajedno, ma čak ni provesti tjedan dana godišnjeg svi zajedno, jer ćemo utrošiti cijeli godišnji na ostajanje doma odvojeno (jedan ja, jedan on, jedan ja, jedan on...) Nismo ni imali cijeli jer je bila i bolesna prije, bili su praznici i prije...
A šta će biti za zimske praznike... A mi nećemo imati više ni dana godišnjeg... Ne želim misliti. Morat ćemo nešto iskemijati jer nema šanse da nam dijete ide na Božić baki.

A nekako mi se čini da to nikom osim nama nije problem. Svi imaju neke bake i djedove koji su u mirovini i blizu. Moji roditelji isto još rade pa si uređuju godišnji tako da budu s njom.

Za sljedeće ljeto... I svako ljeto još 3-4 godine... Iskreno, NEMAM POJMA što ćemo. Izgleda da isto ovako, kemijati i slagati i kombinirati.
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom