Tema: Alimentacija
Pogledaj jedan post
Old 23.02.2017., 08:29   #4797
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Pa i ne bi rekla. Postoje šestogodišnji studiji uz koje ne možeš raditi, ako ih misliš završiti u roku. Naprosto nemaš kad. Pa sad računaj kakav bi to trebao biti posao, vikendom od par sati ili kako, s kojim bi zaradio za stanarinu, režije i troškove. Nema šanse.
Ja sam ispričala svoje iskustvo. Kao redovan student sam živjela samostalno i radila, kako bih podmirila sve troškove života. Da je stari želio plaćati alimentaciju, ne bih se bunila. Završila sam faks (ne u roku), ali "svojim parama", trudom i zalaganjem.

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Financiraju ih do te dobi samo ako se redovno školuju. Svaki bolonjski studij je po intenzitetu opterećenja ekvivalent punome radnom vremenu. U čemu je problem da se roditelji obvežu financirati to obrazovanje?

Tko god neće, nema problema: kondomi su još uvijek jeftini.
Kužim. Ne znam u čemu je problem. Velim, moj otac je smatrao da mi nije dužan pomagati. Njegov stav je bio takav. Ne mogu reći da me to nije povrijedilo, je, ali sam rekla, zabij si tih 1000 kuna u dupe, neću takvu pomoć preko k....... Bome sam i radila i učila i završila.
Imam i ja dijete. Štedim za njegovo školovanje. Imam želju i potrebu pomoći sinu koliko budem mogla. No, isto tako molim boga da se otrgne od sise što prije i bude samostalan.

p.s. imam jako puno protiv balkanskog roditeljstva. No, to je samo moj stav i moje mišljenje. Kako da ti kažem: ne sviđa mi se mindset balkanskog naroda, mentalitet. Čast izuzecima.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom