Pogledaj jedan post
Old 16.06.2011., 01:22   #91
Quote:
lulucry kaže: Pogledaj post
Upomoć cure...
znači imamo problem..treća beba ni prva dva dečka nisam puno dojila..a sad nju želim koliko god budem mogla..uglavnom rođena s 2400g i 45 cm u 38 tjednu trudnoće (iugr je bio u pitanju, zato je tako mala) apgar 10/10, počela je dojiti odmah u bolnici iako nije bila samnom več pod termo dekicom..nakon 4 dana pri izlasku iz bolnice smo imali 2390..kad smo stigli kući ja dojim kad se ona probudi..dakle nisam je budila, davala bih joj koliko bi htjela..tj..dugo bi nam trajalo nekad dojenje jer bi ona malo vukla malo spavala..nakon tjedan dana od dolaska, 2510g, kaže patronažna malo, iako ju je gladnu vagala..ionako je sama rekla da bi možda imala i više da sam je taman podojila..savjetuje mi buđenje svaka dva sata..međutim nema šanse da ja nju budim..jer ona jede kad se ona probudi..i jede u više navrata..tj..jede, pa zaspe, pa podrigne i onda opet jede itd..mlijeka imam..uglavnom jučer šou program..ja je dojim ona plače, i neče nikako zaspe..ja odem vidjeti imam li još što za izdojiti i izdojim 30ml i dam joj, ona pojede i trpa rukice u usta i plače..a ja više ni kapi mlijeka..stavim ja nju da sisa..al ona samo šizi..i jučer je imala zelenkastu stolicu i da napomenem dajem joj malo čaja od koromača..uglavnom toliko je vrištala i plakala i trpala rukice u usta da je muž otišao kupiti hipp pre..i kad sam joj napravila pojela je 60 ml i zaspala kao top..spasila se...znači jučer je pojela ad u 21:30. pa se probudila oko 00:30 i opet sam joj dala ad i pojela je 80ml, oko 05:30 ujutro sam je dojila, a ona je nakon 5 min na siki zaspala kao top..ja sam se ptišla izdojiti i izdojim 125 ml, pa mi nije jasno jeli ona uopče išta uspijela pojesti...budi se opet u 7, ja opet dojim..al ona plače...spremim joj ad oko 9 i pojede 40ml..onda sam je dojila oko 12:30 , međutim ona odbija siku, škričeći i plačući, malo povuće pa spava..a kad je spustim u krevetić uhvati škrićati i trpati rukice u usta..kad joj napravim ad pojede 10 ml..dojila sam je opet oko 15:30 i iza toga je malo spavala i stalno tražila jesti..ja sam je dojila al ne znam koliko pojede, jer ona stalno traži i plače..i tako cijelu večer..jela je opet oko 20:00 ja sam je dojila i onda je opet plakala..i staslno trpa rukice u usta..kad sam joj oko 21 napravila ad..pojela je samo 10 ml i zaspala odmah..vidim da imamo problem..a ja bih htjela dojiti..što mi savjetujete..kako da stvorim što više mlijeka..dali da se izdajam pa joj onda dajem pa da znam koliko pojede??' ne znam što da radim nebih joj ja davala ad..al toliko je plakala i trpala rukice u usta....htjela sam pročitati i ove linkove u prvom postu al neče se otvore...pa bilo bi lipo kad bi ih netko ispravio jer me jako zanima o dojenju...
Koliko je bebica točno stara?

Koliko sam shvatila, ima 10tak dana? Bebe do 14 dana starosti moraju imati minimano 8 podoja dnevno (maksimalnog broja nema), a budući je tvoja rođena niske porođajne težine, moguće je da se brže umori i ne zasiti do kraja. Možeš prije podoja izdojiti malo onog prvog, vodenastog mlijeka koje inače služi za utažiti žeđ, na taj ćeš način bebi omogućiti da kad ona počne sisati, prije stigne do onog kasnijeg, masnijeg i kaloričnijeg mlijeka pa će se manje umoriti, a brže zasititi.

I moj je bio rođen s 1490 g i 47 cm, još je imao i produženu žuticu, ali sikio je i napredovao svojim tempom. Jedostavno bebi daješ kad traži, odmah na prve znakove gladi, a ne dok se razdreči skroz jer tad može biti prenervozna i čak odbiti siku. Kad ispususti siku, odmor, podriganac, pa dalje. Pa drugu. Pa ako treba još, mali odmor pa opet onu prvu.

Za povećanje količine mlijeka možeš raditi onako kako ti je jedna od cura već napisala, izdajanjem na prazno po nekoliko minuta, i tako redovito svakih par sati kroz par dana. Iako osobno mislim da za tim nema potrebe - beba je u prvih tjedan dana boravka kod kuće dobila 120g, što jest malo ispod tjednog prosjeka, ali moraš uzeti u obzir da je sitna i da će kad ojača moći snažnije vući i više papati, i da bebe rastu skokovito.

Ako papa pa plače, možda joj smeta zrak i treba podrignuti, nek podrigne pa ju vrati na istu siku da ju isprazni. Ako neće ili ju je već ispraznila, prebaci ju na drugu. A ako sljedeći podoj imate unutar 2 sata, započni ga s onom sikom koju je zadnju sikila, da dovrši ono masnije mlijeko.

Kad ti se dogodilo ono boldano, trebala si ju opet prebaciti na siku (istu ili ako neće, onda sljedeću), a ne ići izdajati. Ponuda i potražnja se najbolje uspostavljaju bebinim čestim sikenjem. Imaj na umu da je beba sitna i lako se umori, daj joj da predahne, malo odmori, zanunaj ju, podigni na podriganac, pa nek nastavi dalje. Novorođenčad ionako većinu vremena provodi na siki, tako da, ako traži, plače, ti ju samo rotiraj s jedne na drugu pa na prvu (uz ove predahe), jer i za ono vrijeme dok beba siše, već se stvara novo mlijeko, tako da ne brini! Ne vidim potrebe za dodavanjem AD.

Količina izdojenog mlijeka neka te ne opterećuje jer ona nije pokazatelj ničega. Jednom ćeš uspjeti izdojiti podosta, drugi put ništa, mnogo je mama ovdje s duuuuuugim dojilačkim stažem koje nikad nisu uspjevale izdojiti više od 30tak ml, a bebe su im normalno napredovale, tako i moj, a sikio je 29 mjeseci.

Čaj joj ne treba.

Ti jedi raznovrsno, i pij puno vode.

I javi kako ste.
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.

Zadnje uređivanje Neroslava : 16.06.2011. at 01:31.
Neroslava is offline