Pogledaj jedan post
Old 19.05.2012., 21:57   #29
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Da, znam, zato sam i mislila da su i oni iz strukovnih mogli ravnopravno na prijemni...a ako nisu imali bodova uz srednje iz fizike ili ne znam cega...da jednostavno nisu imali te bodove...

Ustvari i ne moraju (osim za tzv. prestizne fakultete)...mnogi i sa prosjecnim ocjenama iz srednje napisu solidno maturu i upisu fax.
Mogli su, nakon diferencijalnih. Fakulteti su imali uvjete za upis zapravo prilagođene gimnazijalcima. Recimo, za upis na ekonomski nisi trebao slušati nijedan ekonomski predmet u srednjoj školi, a za upis na naki fakultet gdje se je slušala i fizika, si morao imati fiziku u srednjoj školi sve 4 godine.

Stvar je bila u tome da su i programi na fakultetu bili prilagođeni gimnazijalcima te na ekonomskom nikakvo predznanje iz ekonomskih predmeta nije bilo potrebno jer smo počeli sve opet od početka (što je mene ubilo u pojam), a npr. fiziku negdje drugdje su počeli gdje su u gimnaziji stali. A to je tražilo određeno predznanje kojeg mi iz ekonomske nismo imali i tako su nas prisilili da to naučimo sami prije nego krenemo na fakultet.

Gdje su bili diferencijalni. Ministarstvo ih je organiziralo u Ljubljani, na nekom fakultetu.

A ovo drugo - mene čudi sva ta histerija oko državne mature. Ja sam mislila kakav je to baubau i išla sam pogledat zadatke. Matematiku više razine rješila sam 74%. I to 20 godina nakon srednje škole.
A vidim da je za prolazak dovoljno cca 30%. Gdje je nestalo onih standardnih 50% za pozitivnu ocjenu?
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom