Tema: e-Dnevnik
Pogledaj jedan post
Old 05.06.2012., 22:54   #28
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Navela sam primjer iz prakse. Tako kako sam navela radim ne samo ja nego i većina mojih kolegica i kolega u školi, uključujući i učiteljice u razrednoj nastavi.
Evo što me još zanimalo u posljednje vrijeme:
- zašto jedno dijete koje naizgled nema nikakve probleme intenzivno grize nokte
- zašto na informacije dolazi prezaposleni tata, kad je mama nezaposlena i stanuje tri koraka od škole (a dijete laže o svemu i svačemu)
- ne bismo li dijete koje ima viška vremena mogli zajedno potaknuti da to vrijeme kvalitetno ispuni
- kako se osjeća novi učenik u razredu
- koliko vremena dijete provodi na facebooku i znaju li roditelji da ima 800 "prijatelja"
- kada dijete liježe i kad se budi te doručkuje li (jer djeluje umorno i bezvoljno)
- zašto roditelji ne pomognu djetetu da ublaži akne i jesu li bili kod dermatologa
- zna li roditelj da dijete jede umjesto užine čips, slatkiše i dr. nekvalitetnu hranu
- mora li dijete nositi u školu mnogo novca, znaju li da kupuje prijateljima grickalice i misle li da ih time podmićuje
- viđa li dijete oca s kojim ne živi redovito i rado te kakvu mu sliku o ocu prezentira majka
- zašto dijete ima instrukcije (a u mojoj se školi to smatra nepotrebnim, ja ih čak zabranjujem iz hrvatskoga jezika), kad ima mogućnost dolaziti na dopunsku nastavu (a uglavnom i savladati gradivo na satu)
- kako to da dijete koje ide na strani jezik već 7 godina u izvanškolsku ustanovu ima dvojku iz tog stranoga jezika (i prema zadacima objektivnoga tipa), a normalnih je sposobnosti...

Kad krenete u razgovor s roditeljem sa stvarnom namjerom da se ne podijelite na "mi" i "vi", i roditelj ima toliko, i još više, pitanja.
I kako to funkcionira u praksi...koliko ste rezultata postigli ovakvim odnosom tj. pitanje je - kako regairaju roditelji i sto se konkretno promijenili sto se tice tih problema ili naznaka problema?

Quote:
E-imenik će to malo-pomalo ugasiti i sve će se svesti na ocjene te ekstremne probleme.
Ne vjerujem. Vecina ucitelja i nastavnika nije tako ni prije radila.
Onim roditlejima kojima se moze nesto reci moci ce se i dalje. Oni koji "ne cuju" nece cuti ni na dalje...
kajpa is offline  
Odgovori s citatom