Tema: ŠOGK-21.DO
Pogledaj jedan post
Old 16.01.2017., 23:23   #7
Quote:
dobrinja 92 kaže: Pogledaj post
Ovo ti je zanimljivo...negdje sam prije nesto malo nacuo o tome,ali ne ovako temeljito...
Jesi možda primjetio da je Zvonimir Despot, vlasnik Despot Infinuts naklade iz video uradka prepisao tekst koji naslonjen u uvodu teme..?
To mi govori da je zapravo manjkavost cijele građe o tom području tog razdoblja izuzetno manjkav..
A, to možemo pripisati i svim događajima koji su se dogodili 1991., a o kojima znamo vrlo malo..
Pogledaj samo razdoblje od 1945-90 gdje imamo samo jednu istinu, što nikako nije dobro za objektivnost i učenje za budućnost..
Uskoro ću pokrenuti jednu teme o svjedočenju Vanje Krelje, potpukovnika KOS koji je u svojoj neobjavljenoj knjizi Krajina je pala poslijepodne govori o nizu nepoznatih stvari..
Nama je potrebno više podataka, više svjedoka kako više nikad ne bismo upali u istu zamku.
Quote:
dobrinja 92 kaže: Pogledaj post
Uf jbo te najezio sam se cijeli sta mislis da su uspjeli???

U redu sala na stranu,tih 220 specijalaca i "domacih"na terenu(procjene 1-2tis???) zadali bi u pocetku dosta ozbiljne probleme..
Što bi bilo kad bi bilo...Nda..
Mislim da ipak ne bi uspjelo jer je nedostajala opća motivacija.
Moramo razmišljati da su Hrvati imali moment povijesti legaliziranja svoje države za koju su glasali na referendumu, i to je upravo umjereni dio nehrvatskog stanovništva dobro znao.
Ekstremizam je došao do vrhunaca upravo te 1991.,ali i sam si vidio što govori puk.Bulat...Nije bilo ljudstva.
Nije bilo komunikacije..Oružje je ukradeno kod Bihaća..
Tko ga je ukrao ?
Moramo znati i da je sa strane Armije postajala struja koja nije srljala u rat. Nažalost oni su bili gurnuti u stranu.
No, da je bilo odlučnosti stvari bi se zakomplicirale.
Quote:
dobrinja 92 kaže: Pogledaj post
Ali sam ipak misljenja da bi to HV brzo rijesio,bila bi to najvjerovatnije jedna od prvih akcija...
Ipak je bolje sto je tako zavrsilo(bez zrtava i na jednoj i na drugoj strani)..
Jedna od najprvih akcija, svakako...Tu je mogla biti presječena Hrvatska.
Raspoložive snage koje bi bile usmjerene na čišćenje koridora kroz Gorski Kotar mogao je uskratiti Operacije Otkos 10 što bi omogućilo razgrananje paravojske na Bilogori..I niz dalje.
Gorski Kotar je politički riješen, kada je stiglo obećanje iz Zagreba i dogovor od lokalnih općina da neće biti oružja na cesti.
Moraš znati, po meni poznatim podacima, da je već u lipnju 1992., mjesec dana nakon što se ugasila Armija većina stanovništva Krajine znalada je izgubila rat.
1993. to je bilo svima jasno, osim ekstremnim strujama koji zašli u slijepi nacionalizam i konačno dali alibi riješenju "srpskog pitanja u Hrvatskoj".
Quote:
dobrinja 92 kaže: Pogledaj post
Nadam se da ti "organizatori pobune"sa tih terena danas ne uzivaju bolje privilegije od nasih branitelja..
Mislim, da su u međuvremenu i oni postali "branitelji"...(Sarkazam uključen).

Kada govorimo o 1990-91. govorimo o jahanju nacionalizma.
To je vrijeme opće napetosti, kaosa i nevjerice.

Zašto misliš da uživaju privilegije..?
Uglavnom, to je pasivan kraj koji umire.
Do 2040. tamo više neće biti stanovnika, pa tako ni Srba.
__________________
Smaknite skotove...Onaj tko ima puno za izgubiti ne preza ni pred čim. - Enda Kenny
Manjkas Ujdurma is offline  
Odgovori s citatom