Pogledaj jedan post
Old 26.04.2017., 03:25   #77
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Nikad nisam radio u državnoj firmi niti s državnim firmama. Privatnik duže od dva desetljeća, danas imam prihode od kapitala i najma. Ako bi netko trebao kenjat zbog poreza na nekretnine to sam ja. Ali se trudim gledat van uskih osobnih interesa kao što to radi većina, zato ti i nije jasno. Te populističke priče ostavi za predizborno kenjanje.

Ako ćemo realno sagledati situaciju, najveći "uhljebi" su te onemoćale babe s nekretninama vrijednim par milijuna eura. Ako zaista vjeruju da su siromašni, nek slobodno meni daju to svoje siromaštvo, a pa ću ja plaćati porez umjesto njih. Naravno, nije im na kraj pameti. Bolje da stoji prazno. Kad se treba vozit busom - besplatno, još kenjaju ako klima ne radi dobro. U Irskoj se lik čudi da do mjesta u kojem je planirao živjet nema javnog prijevoza. Jebiga pajdo, nije to Hr da će bus vozit 5x dnevno po par ljudi i gomilat gubitke. Vozit se trajektom, opet besplatno. Treba ić na skupi pregled ili operaciju - besplatno. Ali, niti je taj aparat besplatan, nisi se bolnica izgradila sama od sebe, niti ljudi u njoj rade for free, sve to netko plaća, samo bakice i uhljebe poput tebe to nije briga, ti gledaš samo kako ćeš se što više ogrebat i što manje platit. Zato tako histerično urlate protiv ovog poreza koji u praksi nije ni novi porez već zamjena za komunalno. Ja imam nekoliko kuća pa će taj iznos poreza biti simboličan (nekih 0,01% vrijednosti), u rangu trenune komunalne nakade, a kamoli te "siromašne onemoćale" bakice koje spominjete. Više vulgaris neradnik potroši na kavu i pivu u tjedan dana nego što će platit poreza u mjesec dana.
Da, sve babe imaju milijunske nekretnine, osim naravno onih koji kopaju po kontejnerima. to kaj su čitavog života radili da danas još donekle imamo besplatno zdravstvo nije bitno. smao ti radiš... i baš svi do jednog seru o klimi, jer ne postoje polupokretni za koje ne znaš da su umrli u stanu jer nisu ni mogli do busa, nema obitelji s bolensim članovima kojima moraju raspordavat sve kaj imaju (sjeti se samo onih iz Slavonskog broda kojim aje država sponzorirala bolesti),ali ne, postoje smao imućne babe koje se bune na klimu i neradnici.

kriste, koliko ti je dugo glava u šuku da ti vjertovi izlaze na usta...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom