Pogledaj jedan post
Old 13.07.2017., 00:56   #92
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Ti u jednom času pišeš o samoodrživim zajednicama (a samoodrživost podrazumijeva održivost bez pomoći izvana), da bi onda odjednom u priču uveo suradnju s državom, plaćene nadzornike i sigurno još svašta. To nije samoodrživost, čim se netko izvana miješa i postavlja pravila. I preuzima one koji više ne mogu funkcionirati u takvoj "samoodrživoj" zajednici.
Država bi pomogla samo kod teško bolesnih osoba, što je i njena dužnost.

Nadzornici su naravno opcija ali držim da su nužni jer netko to treba organizirati, nadzirati i voditi. Ako zajednica npr plaća 10% nadzorniku i on održava nekoliko takvih zajednica profesionalno, to je win-win situacija za obje strane.

Kvalitetna pravila i organizacija su ključ, od nabave hrane po povoljnoj cijeni, određivanja tko ima kakvo zaduženje nadalje. Osim toga ljudi vole kada ih netko drugi vodi i ne moraju sami razmišljati. Niti ja često ne bih imao protiv kada bi netko drugi rješavao moje probleme, a ja se samo moram držati svojih zaduženja.

Ako ti se ne sviđa kako tvoj nadzornik organizira, odeš živjeti u zajednicu kod drugog koji je na dobrom glasu.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom