Pogledaj jedan post
Old 12.09.2016., 15:19   #28
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ne možeš reći da je jedan delikvent, a drugi znanstvenik, ali ako dobiješ izvještaj iz vrtića da se pero perić svakodnevno bar tri puta potuče, da im je porazbijao pola igračaka, maltretira i zlostavlja drugu djecu... sorry, ali to se zove potencijalno problematičan učenik.
ili ivan ivić, koji već iz vrtića dolazi sa svim papirima za adhd.
ili ana anić, koja na testiranju za prvi razred ne zna reći svoju adresu i kako joj se roditelji zovu, nema koncentraciju za povući dvije ravne crte - to se zove potencijalni problem u učenju.

i zašto ti misliš, za ime božje, da je nama lakše raditi u razredu u kojem imaš učenike različitih sposobnosti, pa jedni nikako da pohvataju osnove, a drugima ne možeš nasmagati dodatnih zadataka? ti zbilja misliš da meni ne bi bilo lakše raditi da mi je a razred prosječan, u b razredu su mi svi učenici koji teže uče, a u c razredu oni koji sve kopčaju iz prve i mogu s njima obraditi u jednom razredu program za tri? da ja volim to što se ne uspijevam klonirati da istovremeno tumačim prilagođenom na koju crtu treba pisati odgovor, čitam disleksičnom zadatak, provjeravam ostatku razreda jesu li zadatak dobro uradili a troje naprednih zadajem već treći teži zadatak? zbilja to misliš?
samo onda se nameće pitanje: malom juri juriću super ide matematika, ali šteka iz engleskog. hoćemo li ga staviti onda u c razred zbog matematičkih sposobnosti (gdje će onda kočiti ostatak razreda na satu engleskog), ili ćemo ga staviti u a razred s prosječnima, pa će se dosađivati na matematici?
i što radimo u selima gdje imaš jedan razred po generaciji učenika?
Pretpostavljam da radiš u školi.Može par pitanja? Nisam imala prilike nikoga pitati a baš me zanima..Doista se uzimaju u obzir testiranja vrtićkog psihologa pri upisu svakog djeteta ili samo onog koji se istice po nečemu?I kako se na kraju razredi formiraju? Doista se vodi računa o njihovim sposobnostima?Jer ono što vidim u školi (imam prvašića) jest da radi "halo bing" oko ubacivanja u razred "dobrih" učiteljica. Pa tako imamo razred koji ima do šestero djece manje jer ne žele dotičnu razrednicu.
dvogrbadeva is offline  
Odgovori s citatom