Pogledaj jedan post
Old 12.03.2006., 19:00   #14
Quote:
VILKO kaže:
Kada pitam specijalistu za progres bolesti ne pitam ga "optimisticki....nego sta mi stoji u potpisu "REALISTICKI"....jer to je sa cime moram zivjeti sa realnosti,
isto kao sta ce realisticki sunce izaci svaki dan i pasti ce i noc...isto tako nema "miracle"....da ce se nesto promjeniti....zivio sam u "optimismu veoma dugo".....realisam je prava rijec....optimisam je samo ocekivanje i zavarivanje samoga sebe.

Sigurno optimizam ima svoje mjesto u zivotu...isto kao i realnost.

Nijednom kada sam isao na operaciju nismo govorili o "OPTIMISTICKI"....nego o REALNOSTI....koju sam ja prihvatio OPTIMISTICKI I POGRESIO .
Kada vidim specijalistu za pluca za Azbestozu gledamo realnost....moj kapaciti
disanja i sirenje plaque i asbestose.......

Optimisam je divna rijec i daje nade....a realisam je ono sta je...ponekada osobe sa realismom su mnogo jace nego osobe sa optimismom....jer one ne ocekuju "mirakle".

I ja bi zelio da sam optimista......ali najvaznije od svega je VOLJA...ona je najjaca od svega, sa njom se ruse zidovi,sa njom se podnose bolovi, sa njom se napravi onaj zadnji metar kada mislis da vise neces moci do klupe, da sjednes....ne sa optimismom.
Kako ides stariji i iskusniji u zivotu mjenjas prvenstva od optimizma na realisam i konacno na jaku volju...kada izgubis volju onda namas nista vise.

Viko, ovo sto si ovdje napisao je totalno u oftopiku. Zato si i dobio top temu da takve stvari pises tamo.
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom